Vojna vo svete skončí, keď skončí vojna v nás.

dove peace world

 

“Nedá sa oddeliť individuálne liečenie od liečenia spoločnosti. Ak sa vo svete odohráva vojna, je vojna vo vás. K riešeniu udalostí vo svete môžeme pristupovať zvonka aj zvnútra, pretože sú jedno a to isté. “ Teal Swan.”

Na tento citát od Teal Swan nemôžem zabudnúť od momentu, kedy som ho prvýkrát počula. Počas týchto dní naň myslím neustále a preto dnes tento článok. 

Veľa ľudí pôsobiacich v oblasti zdravia a sebarozvoja má pocit, že by sa k súčasnej situácii nemali vyjadrovať. Ja si myslím presný opak. Každý, kto pracuje v tejto oblasti, má vo svojich rukách nástroje, ktorý môžu poskytnúť potrebnú pomoc všetkým, ktorí to potrebujú.

Ak je vojna vo svete, je aj v našom vnútri. 

To nie je ani obviňovanie ani kritika. Nikto si zámerne nevyberáme vnútorný ani vonkajší boj. 

Za ideálnych okolností by sme od nášho vstupu na tento svet mali uspokojené všetky naše potreby, boli by sme za každých okolností prijatí a podporovaní v čomkoľvek, čo by sme si zaumienili. Svet by bol pre nás bezpečné miesto plné lásky. Vnímali by sme všetkých a všetko ako súčasť nás samých a nedokázali by sme nikomu ublížiť, pretože by nám bolo jasné, že ublížením jemu by sme ublížili samému sebe.

Ale toto sa nedeje. Ako spoločnosť nie sme takí vyvinutí, aby sme sa voči sebe prejavovali láskyplne a podporne. Vidíme to na cestách, kedy sa predbiehame ako šialení. Vidíme to v našich vzťahoch, kedy je pre nás dôležitejšie mať pravdu, ako pochopiť sa navzájom. Vidíme to v našej krajine, kde sa delíme na občanov prvej a druhej triedy. A vidíme to vo svete cez hrozné udalosti, o ktorých sme si ešte pred dvomi týždňami nepomysleli, že ich zažijeme.

Katalyzátormi zmeny, či osobnej alebo celosvetovej, sú zvyčajne, bohužiaľ, veľké konflikty. Cez ne zrazu vidíme, ako jedno ovplyvňuje druhé a v akom svete chceme žiť.

Tvárou v tvár hrozným udalostiam sme sa ako ľudia zjednotili a nezachraňujeme len samých seba, ale celý svet.

Nie každý môžeme ísť bojovať (aj za našu) slobodu. Ale môžeme ozdraviť tie časti v nás, ktoré v sebe nesú boj, aby sa náš vnútorný mier mohol začať prejavovať ako mier vo svete.

Pripravila som pre vás pracovný zošit na zistenie, kde je vo vás vojna a ako ju môžete ukončiť, aby sa váš vnútorný mier mohol začať prejavovať aj navonok.

 

 

Možno viete, možno nie, že od januára sa s vami raz za mesiac stretávam naživo na Online káve. V tomto interaktívnom formát vám odpovedám na otázky a dávam vám praktické tipy pre pomoc s náročnými situáciami. Preto pozývam aj vás na online kávu so mnou v nedeľu 13.3. od 9.00 -10.00.

Vyskúšajte si cvičenie v pracovnom zošite. Veľmi vás posunie a na prípadné otázky vám veľmi rada zodpoviem na našej spoločnej online káve.

Stretneme sa na tomto linku:

Join Zoom Meeting
https://us05web.zoom.us/j/9983712579?pwd=M1dOSi8vaUlQUFlSZlFxQ1g1ckcwZz09

Meeting ID: 998 371 2579
Passcode: tZ3PtV

Teším sa na vás!

 

.

Páčil sa ti

Článok?

Zdieľaj na Facebooku
Zdieľaj na Twitteri
Zdieľaj na LinkedIn
Zdieľaj na Pintereste

Pozri aj

Ďalšie