Terapia

Cesta

Terapia Cesta je liečebná metóda založená na uvoľnení hlboko ukrytých duševných blokov. Ich odstránenie naštartuje v tele proces spontánneho a prirodzeného uzdravenia. Pomohla už nespočetne veľa ľuďom – od tých, ktorí trpeli vážnymi problémami až k tým, ktorí sa jednoducho chceli posunúť v živote ďalej.

Cesta je výsledkom dlhoročnej práce Brandon Bays – americkej motivačnej autorky a expertky na liečbu mysle a tela. Jej inšpiratívny príbeh už možno poznáš z knihy Cesta (The Journey) – ak nie, pár slov o Brandon Bays nájdeš tu.

Rada sa s tebou stretnem. Stačí ak mi zanecháš svoje údaje.

Ako reagujeme na svoje emócie? │ Ivana Medveďová, akreditovaná terapeutka programu Cesta

Tvoje telo

Nikdy neklame

Možno to poznáš. Práve sa stalo niečo zlé. Hádka s partnerom, veľká nepríjemnosť v práci, či nečakaný problém v rodine. Necítiš sa dobre – prudko ti bije srdce, zle sa ti dýcha, máš zovretý žalúdok, hlavou ti víri milión myšlienok. Nával emócií ti znemožňuje jasne myslieť. Zároveň sa pritom vytrvalo presviedčaš, že je všetko v poriadku.

Telo sa však nedá oklamať. Bez ohľadu na snahu nasilu „pretlačiť“ svoj stav pozitívnym myslením signalizuje, že niečo ostalo nevyriešené.

Emócie dokážu mať neuveriteľne silné fyzické prejavy a neriešené psychické problémy spojené s častými návalmi silných emócií sa časom začnú prejavovať ako fyzické ochorenia.

Kde sa to

v nás berie

Každý si v sebe nesie spomienky z raného detstva, ktoré mu ovplyvňujú život dodnes. Nepríjemné zážitky, ktoré sme ako deti neboli schopní spracovať, sa v určitých životných situáciách vracajú v podobe negatívnych, niekedy až deštruktívnych programov správania.

Zaplavení náhlymi emóciami kvôli nim zažívame záchvaty žiarlivosti, stavy úzkosti či agresívne výbuchy. Súvislosť s dávnym, dodnes nespracovaným zážitkom, si vôbec nemusíme uvedomovať.

Cesta nám to umožňuje. Sme vďaka nej schopní vrátiť sa k príčine, spracovať danú spomienku a oslobodiť sa od nej.

Chceš sa vydať

Na cestu?

Terapia Cesta vedie

do hĺbky tvojho Ja

Samotné slovo „cesta“ vystihuje podstatu procesu, počas ktorého sa pod vedením partnera či terapeuta dostávaš do jadra vlastného Ja. V tomto mieste prežiješ nesmierne intenzívny pocit úplného uvoľnenia, lásky a radosti a hlbokého uvedomenia si seba samého. Z tohto miesta následne pracujeme so spomienkou, ktorá sa obvykle počas procesu spontánne vynorí. Dovolíš si vysloviť všetky potláčané slová, vypustiť zadržované emócie a zažiť pocit hlbokého odpustenia. Spomienku, ktorá ti spôsobovala trápenie, tak konečne uvoľníš.

Nie je to o špecifickej viere či presvedčení

Brandon Bays v knihe Cesta popisuje toto miesto ako Zdroj. Ľudia ho zvyknú popisovať aj ako nekonečnú inteligenciu či Boha – to však vôbec neznamená, že je Terapia Cesta naviazaná na akúkoľvek špecifickú vieru. Jej princípy sú univerzálne. Prístupná je každému, kto je ochotný ponoriť sa do hĺbky vlastného vedomia, načúvať si a otvoriť sa čomukoľvek, čo v rámci Cesty objaví.

Emocionálna

a fyzická cesta

Cestu môžeš zažiť v dvoch základných podobách, ktoré však stoja na rovnakých princípoch. Zatiaľ čo Emocionálna cesta ponúka ľuďom pomoc s problémami ako sú depresie, úzkostné stavy a ďalšie, Fyzická cesta sa venuje ťažkostiam, ktoré už sa prejavili na fyzickej úrovni. Sústredíš sa v nej na konkrétne miesto v tele, kde sa prejavil daný problém. Odhalí sa ti jeho príčina, získaš všetko poznanie, ktoré obsahuje a skrz kontakt so Zdrojom ju uvoľníš.

Cestou to nekončí, ale začína!

Môže sa na ňu

vydať každý

Je kľúčom k otvoreniu liečivej sily, ktorá sa skrýva v každom z nás. Dovolí tvojmu telu prirodzene robiť to najlepšie, čo dokáže. Prirodzene v tebe obnoví potlačené pozitívne návyky a zbaví ťa tých negatívnych. Skôr než liečbou samotnou je niečím, čo umožňuje liečbe, aby fungovala. Sama Brandon Bays odporúča, aby ľudia Cestu doplnili akoukoľvek ďalšou liečbou, terapiou, fyzickým či psychickým cvičením, ktoré považujú za vhodné.

Pozná ju celý svet

Vďaka jej univerzalite s ňou môže pracovať takmer ktokoľvek a kdekoľvek. Používajú ju psychoterapeuti či osobní kouči, ktorí chcú rozšíriť svoju paletu nástrojov, sociálni pracovníci, pedagógovia, duchovní, praktickí lekári. Je užitočným doplnkovým nástrojom v centrách liečby rakoviny, závislostí či porúch stravovania, v centrách alternatívnej a celostnej medicíny, dokonca i vo firmách – azda v každej sfére ľudského života.

Cesta ponúka nový pohľad na trápenie a bolesť. Aj keď sú neznesiteľné, sú zároveň budíčkom, upozornením na zásadný problém, ktorý si pýta riešenie. Sú príležitosťou, ako si otvoriť bránu k lepšiemu životu.

Povedali

o ceste

Ďakujem krásne, cítim, že mi to niečo dalo. Akoby som bola dieťaťom. Naozaj som rada, že som nabrala odvahu a prišla sa o niečom takom hlbokom porosprávať s niekym, kto tomu hlbkovo rozumie. Naozaj som sa cítila dobre a obdivujem, ako dokážete pracovať s človekom a pochopiť jeho situaciu.
Veronika
“Cesta bola pre mňa niečo neopísateľné. Ukázala mi, že je možné všetko. Bola to cesta hlbšia než len dovnútra buniek. Mení sa moje prežívanie života k lepšiemu – každý deň, jemne a postupne.

Niekedy cítim negatívne emócie ako hnev a strach, ale neodháňam ich preč. Nechávam im priestor prejaviť sa a snažím sa ich energiu využiť na nejakú činnosť. Bývala som unavená, bez chuti do života, stále som opakovala tie isté vzorce prežívania života.

Teraz prijímam všetko, čo sa deje s radosťou a teším sa z prežívania všetkých emócií. Začínam veriť, že všetko slúži k dobru a že neexistujú nesprávne rozhodnutia, pretože každá skúsenosť prináša emocionálne obohatenie.

Som Ti vďačná za to, že si ma procesom sprevádzala a ďakujem za záujem a ochotu. Ukázala si mi ako mám so svojimi pocitmi pracovať a budem sa tým riadiť. Bol to úžasný zážitok, úžasná cesta a som rada, že som si vybrala práve Teba.”
Laura
„Veľmi mi pomohli maily, ktoré si mi poslala. Dala som si dokopy informácie zo všetkých, a keď som sa na ne s odstupom času pozrela, posunulo ma to opäť o krôčik ďalej.

Pochopila som niektoré veci, ktoré mi vtedy nedávali až taký zmysel. Prijímala som ich, ale bolo to len na teoretickej úrovni. Teraz mi niektoré z tých rád „dopli“ 🙂

Je perfektné, že takto zapisuješ a posielaš výsledky procesov, pretože niekedy aj detail z procesu (na ktorý by sa bez zapísania dávno zabudlo) môže neskôr v nejakej situácii pomôcť. Vyskúšala som aj „rannú“ techniku – zapisova si, čo pozitívne mi moja neželaná vlastnosť prináša (aj keď som nevedela, čo budem písať na A4). Nakoniec som to zvládla a mám z toho pozitívnu skúsenosť.

Aj keď už lepšie zvládam stretávanie sa s ľuďmi, stále to nie je ono. Mám z toho obavy a pocity neistoty, ale myslím si že je to o zvyku. Čím viac sa budem stretávať s ľuďmi, tým lepšie, ľahšie a prirodzenejšie sa mi bude komunikovať.“
Mirka
zvolen
„Impulzom pre mňa bolo to, že som sa necítila vo svojej koži. Mala som pocit, že sa mi nedá dýchať, že ma niečo dusí, strach z niečoho, triašku v celom tele – no strašné.

Proces? Bolo to zvláštne, zvláštny pocit v celom tele, všetko išlo na prvý raz dosť ťažko. Postupne sa mi ale uľavilo, keď som zo seba dostala, čo ma ťažilo a bolelo. Prvé dni mi bolo všelijak, aj nie dobre, ale potom postupom času sa to zlepšovalo postupom času.

Už sú to 3 mesiace, odkedy som bola na prvej Ceste, ale určite ešte na ňu pojdem. Cítim, že mám ísť. V manželstve vidím, že je to oveľa lepšie, aj v práci. Môj manžel sa ma spýtal, že čo sa stalo že sa máme zase tak radi – ako predtým, na začiatku.

Teba som vnímala ako človeka, ktorý mi pomôže, aby som sa cítila už len dobre, aby to všetko zlé, čo ma ťažilo, zo mňa vyšlo von. A bolo to super, veľmi mi bolo s tebou dobre, dobre som sa s tebou cítila. Páčilo sa mi, že ti možem kedykoľvek zavolať, ked to potrebujem a cítim. A tiež to, že všetko, čo som povedala, zostane len medzi nami dvoma.

Si osoba, ktorej môžem dôverovať a verím ti. Nepoznáme sa dlho, ale je to to proste tak, tak to cítim! Si môj poradca.
Alena
Prievidza
„Už dlhší čas, ešte pred samotným absolvovaním Cesty, som uvažovala a hľadala spôsob, ako si „upratať“ svoje vnútro. Kopili sa mi problémy vo vzťahoch, v práci a doma a postupne som si prestávala veriť. V tom období som mala pocit, že všetko robím zle, ostávam nepochopená a moja snaha o férovosť už asi v tejto spoločnosti nemá čo robiť. Nadobúdala som pocit, že strácam okolo seba ľudí, na ktorých mi záleží a nič mi napriek mojej snahe nevychádzalo.

Až raz, z ničoho nič, na konci jednej knihy boli tipy na ďalšie knihy a tam mi udrela do očí Cesta. Keď som si prečítala stručný obsah, rozhodla som sa ju kúpiť. Počas čítania som nadobúdala čoraz väčší pocit, že to je to, čo potrebujem – rozlišovať svoje emócie, pracovať s nimi, neblokovať ich,… A potom to už išlo samo. Na internete som si našla stránku Brandon Bays, slovenské kontakty a nakoľko je pre mňa Banská Bystrica najbližšie, rozhodla som sa skontaktovať s Ivankou.

Pred procesom som sa cítila neisto, mala som obavy, nevedela som, do čoho idem. Nikdy som žiadnu terapiu neabsolvovala a nevedela som, čo čakať. Celkovo to bolo veľmi príjemné, tie tri hodiny zbehli neuveriteľne rýchlo. Bolo úžasné prechádzať jednotlivými vrstvami vlastného ja a pokiaľ by som to nevyskúšala, neverila by som, že sa môžem pozrieť do svojho vnútra a „putovať“ ním. Toto sa nedá opísať, to treba prežiť.

Prechod jednotlivými vrstvami mi išiel ľahšie; ak som sa nemohla pohnúť ďalej, stačilo chvíľu počkať a zotrvať v danom momente a potom postupne som sa zase posunula ďalej. Celý čas som bola doprevádzaná terapeutkou, ktorá so mnou išla krok za krokom, čakala, keď bolo treba, nabádala ma k odpovedi, svojimi otázkami rozširovala moje odpovede – aby ich bolo čo najviac, aby som hovorila o všetkých pocitoch a emóciách, ktoré som cítila. A nikdy by som nepovedala, že je možné mať toľko pocitov a vnemov.

Ťažký bol záver, keď sme sa dostali k pravej podstate a jadru mojich problémov a išlo to veľmi pomaly, kým som to nejako z časti odblokovala. Slzy, neschopnosť rozprávať, vidieť samú seba ako malé dievčatko a paralelne s tým si vybaviť všetky bolesti, s ktorými sa počas života stretlo – bolo to veľmi emotívne. Cítila som, že som ešte nedostala zo seba všetko von, ale viac som už nemohla. Niekomu postačuje jedna terapia, ale niekedy je potrebné ju absolvovať viackrát, ak je ten blok príliš silný. Úplne účinná vtedy, keď zo seba vypustíte komplet všetko. Ale podstatu som pochopila, uvoľňujem sa a svoje vnútorné bloky postupne rozpúšťam.

Pochopila som, s čím celý život zápasím a dokázala som si to pomenovať. Až samotnou terapiou som odhalila to, čo bolo hlboko v mojom vnútri a som presvedčená, že kým som terapiu neabsolvovala, žila som „povrchne“. Svoje pocity som si uvedomovala len povrchne, nerozumela som im, nešla som do hĺbky. Teraz už viem, čo znamená, že to pravé je uložené hlboko v každom z nás. A to prináša vnútorný pokoj, ktorý mnohí hľadáme a potrebujeme.

Od terapie uplynuli 4 mesiace a ja sa čím ďalej, tým viac lepšie spájam so svojim vnútrom. Viem si povedať „toto je strach, obava, úzkosť, samota, láska, radosť“, nemám problém v tejto emócii zotrvať, ponoriť sa do nej, neutekať pred ňou a nepotláčam ju. Predtým som nebola schopná o emóciách hovoriť a nedokázala som sa skoro pred nikým otvoriť. Teraz mi je oveľa ľahšie, ide to zo mňa von a super je, že to ťahá aj iných ľudí. Keď vidia, že ja im odkryjem niečo zo svojho vnútra, aj oni majú tendenciu niečo zo svojho vnútra dostať. Vzniká medzi nami hlbšia dôvera a aj keď to otvorene nepovieme, cítime, že všetci sme v podstate rovnakí – pod povrchom zraniteľní. Všetci máme svoje údolia a vrcholy a tiež tehlové múry, ktoré musíme prekonávať.

Terapeutka bola na jedničku. Cítila som pochopenie, mala som dôveru. Išli sme postupne, pomaly, prijateľným tempom. Veľmi dobré usmerňovanie a povzbudzovanie počas celej terapie. Cítila som, že toto je človek, ktorý mi rozumie, nemá snahu mi radiť, vnucovať názor, proste len počúva a mňa samú vedie k odpovedi.
Mária
Poprad

Terapia

Cesta

11 rokov som robila len procesy Cesty. Sú transformačné sami o sebe. 

 

 

Za 20 rokov záujmu o oblasť sebarozvoja som spoznala množstvo doplnkových účinných aj menej účinných nástrojov.

 

Tie  najúčinnejšie, nielen pre tvoju dušu ale aj telo, ti teraz spolu s Cestou ponúkam.

 

Zrýchlia, zjednodušia a spríjemnia ti proces zmeny a ušetria ti množstvo času, energie a peňazí.

 

Poď zistiť, čo ťa čaká:

Ukľudni myseľ
79
 • Proces spojenia sa s tvojou mysľou
 • 1 hod. sedenie

Ukľudni myseľ

 

Ak dôverne poznáš vírenie tisícich myšlienok v tvojej hlave, strachy, úzkosti a zahltenie, ktoré ti nedovoľuje plne sa sústrediť na bežné denné činnosti, vedz, že hoci tvoja myseľ zdanlivo pracuje proti tebe, v skutočnosti nechce nič iné, len ťa chrániť. 

 

Spojíš sa s ňou, spoznáš jej dôvody a nastavíte spoluprácu, v ktorej skončia negatívne myšlienky ukazujúce ti najhoršie scenáre a prirodzene ich nahradia podporné, cez ktoré si konečne budeš môcť vydýchnuť a začať tvoriť život podľa seba. 

 

 

 

Uvoľni emócie

Uvoľni potlačené emócie – tvoje emócie sú ako malé deti – trpia, keď ich opúšťaš a čím dlhšie sa im vyhýbaš, tým naliehavejšie sa ozývajú. 

 

Najhoršie je, že ak sa opúšťaš a takto samu seba zrádzaš, opúšťajú a zrádzajú ťa aj ľudia v tvojom okolí – princíp ako vnútri tak aj navonok. 

 

V tomto procese sa naučíš poskytnúť im lásku a pochopenie takým spôsobom, ktorým sa prirodzene uvoľnia z tvojho tela a vytvoria v ňom priestor pre lásku a svetlo. 

Uvoľni emócie
79
 • 1x proces uvoľnenia potlačených emócií
 • 1 hod. sedenie

Ukonči vnútorný boj

79
 • Proces ukončenia vnútorného boja
 • 1 hod. sedenie

Ukonči vnútorný boj

Ukonči vnútorný boj – spoznaj tú časť teba, ktorá je neustále v odpore voči tebe, ľuďom alebo situáciám. 

 

Je to forma ochrany samej seba, aby ti nič eublížilo, výsledkom je len množstvo spotrebovanej energie, ktorá ti potom chýba počas dňa a obrovské vyčerpanie, ktoré sa ti nedarí dospať, ak by si aj spala týždeň.  

 

V tomto procese spoznáš tú časť teba, ktorá zdanlivo ide proti tebe. Spoznáš si ju, jej dôvody a zistíš, čo potrebuje, aby začala s tebou spolupracovať a kráčať tvojím smerom. 

 

Budeš sa tak môcť opäť slobodne nadýchnuť a získaš naspať stratenú energiu a prístup k tvojej plnej tvorivej sile. 

 

 

Zaži svoju cestu

Jedinečný transformačný zážitok, kedy sa prostredníctvom neomylného  krok-za-krokom postupu ponoríš do svojho vnútra a spojíš s múdosťou  do svojej duše a dostaneš odpovede na otázky, ku ktorým si sa svojou vedomou mysľou nevedela dostať.

 

Uvoľníš  potlačené emócie a príčinu toho, čo ti spôsobuje problémy v živote.

 

Budeš sa tak môcť opäť slobodne nadýchnuť a v radosti si užívať každý deň.

Zaži svoju Cestu
170
 • 1x proces Cesta
 • 1x telefonická konzultácia
Spoznaj svoju Cestu
450
 • 3x proces Cesta - ušetri 60€
 • 3x telefonická konzultácia

Spoznaj svoju cestu

Intenzívny program, kedy odstrániš najväčšie prekážky, ktoré ti bránia naplno si užívať život už za tri týždne. 

 

Objavíš poklady ukryté v tvojom vnútri a umožníš im naplno začať žiariť a pracovať pre tvoj prospech.

 

Spevníš tri hlavné piliere tvojho zdravia:

 

 – naučíš sa prijímať svoje emócie a prirodzene ich uvoľňovať. Získaš tak naspať tvoju životnú energiu, ktorá bola doteraz uviaznutá v boľavej minulosti.

 

–  tvoja myseľ prestane skákať ako splašené kone a začne ťa podporovať v tvojich cieľoch 

 

–  spoznáš signály tvojho tela. Ono nikdy neklame a bude ťa vždy spoľahlivo viesť správnym smerom

 

Ži svoje životné poslanie

Žiješ svoje poslanie, alebo ti zatiaľ uniká? Vieš vôbec, čo je tvojím životným poslaním?

 

V tomto intenzívnom dvojmesačnom programe odstrániš prekážky, ktoré ti v žití tvojho životného zámeru bránia a začneš ho realizovať už teraz. 

 

Odhalí sa ti tvoja životná cesta a ty ňou prirodzene začneš kráčať. 

 

Staré a nefunkčné životné vzorce nahradia nové a podporné, ktoré budú dokonale odrážať tvoj nový, zdravý a intuitívny spôsob života.

 

S piatimi procesmi Cesty  v cca dvojtýždňových rozostupoch, telefonickými konzultáciami po každom procese s využívaním tých najúčinnejších doplnkových techník  sa tvoje “anténky” vyladia do takej miery, že budeš presne vyciťovať, ktorým smerom sa máš vydať a ktorým nie. 

 

Tvoj život začne plynúť prirodzene, v súlade s tvojím životným plánom.

 

Vieš si predstaviť, aké to bude, žiť svoje poslanie naplno už za tri mesiace?

 

Ak ťa tvoje vnútro volá nastúpiť na túto Cestu, tento program je presne pre teba.

Ži svoje životné poslanie
730
 • 5x proces Cesta - ušetri 120€
 • 5x telefonická konzultácia
Ozdrav telo
150
 • 3+1 jačmeň a chlorella, ušetri 50€
 • Dávkovanie a poradenstvo

Ozdrav telo

Pomôž telu, aby si pomohlo samo. 

 

Naštartuj samoozdravné mechanizmy v tele so zelenými potravinami.

Naštartuj tvoj zdravé podnikanie

Nemusieť vstávať na zvonenie budíka, dopriať tvojim deťom zdravie a šťastnú mamu plnú energie, ktorá svoj čas môže tráviť s nimi a nie 10 hodín denne v práci

Zmysluplnú prácu, ktorá mení život ľudí so štedrou odmenou 

Kopec energie, zdravé telo, kľudná myseľ, radosť z každého dňa,  kopec času, finančná hojnosť a komunita vzácnych ľudí s poslaním meniť životy – vitaj v mojom svete. 

Naštartuj spolu so mnou tvoje zdravé podnikanie, s mojou plnou podporou a prístupom k mojim službám za neverejné ceny.

 

 

 

 

 

Naštartuj tvoje zdravé podnikanie
 •  

Vykroč na

svoju cestu

Pripravený?