Rozpor medzi vnútorným a vonkajším svetom – ako ich zosúladiť

Ako zosúladiť vonkajší a vnútorný svet

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.5.1″ background_layout=”light”]

Stalo sa vám niekedy, že navonok sa vám veci diali úplne inak, ako ste ich vnímali vovnútri? Ak áno, tento rozpor medzi vaším vnútorným a vonkajším svetom vo vás možno vyvolal neistotu a pocit disharmónie.

Všetko, čo sa deje okolo nás, je odrazom nášho vnútra. Ale pozor, je odrazom nielen toho, čoho sme si vedomí. Naše okolie reaguje na všetky časti z nás, teda aj na to, čo nosíme v podvedomí. 

Tento odraz zvonku je veľmi dôležitý. Kým totiž nemáme niečo zvedomené, nevidíme súvislosti, prečo sa nám určité veci dejú a práve to nás zneisťuje.

Odrazy zvonku nám dávajú príležitosť vytiahnuť do vedomia to, čo dovtedy ležalo v našom podvedomí a uviesť to do poriadku.

Zosúladiť náš vonkajší a vnútorný svet sa môže zdať ako príliš zložité, pretože zvyčajne sa nejedná len o jednu vec, ale v skutočnosti je to veľmi jednoduché. V tomto článku sa budem venovať práve tomu, ako sa dá jednoducho odstrániť rozpor medzi naším vnútorným svetom a vonkajším. 

Keď máme nejaký problém, zo začiatku sa ho logicky snažíme vyriešiť z toho miesta, kde sa prejavuje – z toho viditeľného a s využítím informácií zvonku. Nejaký čas trvá, kým nám si uvedomíme, že vonkajší prejav je len symptómom a chce nám niečo naznačiť. Keď si to uvedomíme, to je moment, kedy sa začneme obracať dovnútra. Kým neprídeme k tomuto bodu, zmeny sa snažíme nastoľovať od konca a výsledky nie sú trvalé.

Určite s tým máte svoju vlastnú skúsenosť, ja teda áno.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text _builder_version=”3.5.1″]

Dobrý príklad je diéta, ak ste niekedy nejakú držali. Ako dlho trvalo, kým vám prišla neodolateľná chuť na svoje najobľúbenejšie jedlo, alebo ste sa úplne vrátili k starému spôsobu stravovania? Alebo ste skúšali chodiť do fitka, behávať kvôli nadváhe alebo kondícii? Po koľkých dňoch prišiel ten moment, kedy ste začali mať pocit, že sa do toho nútite a najradšej by ste sa zakrútili do perín, aby by vás nikto nenašiel aspoň dva dni? Skúšali ste už pozitívne myslieť? Ako dlho trvalo, kým prišla prvá negatívna myšlienka?

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/healthy-person-woman-sport.jpg” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.5.1″]

Čím silnejšiu motiváciu máme, tým dlhšie nám náš zámer funguje. Vidíme svoj cieľ, snažíme sa, makáme naplno a na nejaký čas sa nám uľaví.

Lenže keď účinok takejto vonkajšej “injekcie” vyprchá, vraciame sa tam, kde sme boli.

keď uvoľníte skutočnú príčinu toho, prečo ste sa vôbec do tohto stavu dostali, prestanú vás ťahať nadol kotvy potlačených a nevyriešených problémov a všetky súčasti vášho života prirodzene zapadnú na svoje miesto.

Až vtedy natrvalo zmeníte stravu bez toho, aby vám pôvodné jedlá vôbec prišli na chuť, pretože vás to jednoducho a prirodzene bude ťahať k ľahším a zdravším. Až vtedy bude pohyb prirodzeným vyjadrením dostatku energie a až vtedy vás vaša myseľ začne prirodzene podporovať.

Hlavne potom nastane jedna vec, ktorú ľudia nevedia, až kým sa to neudeje: automaticky sa vám váš systém vyladí na vnímanie toho, čo vám hovorí vaše telo a necháte sa ním viesť.

Keď sa prestanete snažiť zabezpečovať všetko sami a začnete sa riadiť signálmi vášho tela, rozpor medzi vaším vnútorným a vonkajším svetom sa sám rozplynie.

Vaše telo dáva signály neustále. Ak ste boli niekedy chorí, viete, že vás to ťahá ľahnúť si a dať si horúci čaj. Ak vám nejaká potravina nerobí dobre a nahradíte ju inou, viete, že sa cítite dobre. Ak to preženiete s cvičením, viete automaticky, že asi treba zvoľniť.

Toto berieme automaticky, nezamýšľame sa nad tým a ako by sme si neuvedomovali, že presne toto je spôsob, akým k nám hovorí naše telo. Prihovára sa nám v každom momente prostredníctvom našich pocitov.

Dobrý pocit nám signalizuje, že ideme správnym smerom, zlý, že sme sa niekde zamotali. 

Berie pri tom do úvahy oveľa viac premenných, ako dokáže zvládnuť naša vedomá myseľ.

Vedeli ste, že naša vedomá myseľ spracuváva 4 000 bitov za sekundu, kým naše podvedomie až 4 miliardy bitov za sekundu?

Nejaká časť z nás, ktorú nemusíme ovplvňovať (a ani neovplyvňujeme) našou vedomou mysľou, riadi všetky procesy v našom tele – obnovu buniek, funkciu vnútorných orgánov, okysličovanie krvi, nervové prenosy, jednoducho všetky procesy v našom tele.

Zároveň je napojená na naše okolie a dáva ho do súvisu so stavom nášho tela.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text _builder_version=”3.5.1″ background_layout=”light”]

Vie, kde rozpor nastal a ako ho najjednoduchšie odstrániť. Vie ešte skôr, ako my, že nám v tele začína dajme tomu zápalový proces a potrebovali by sme si ľahnúť a dať si horúci čaj. Vie, že sme nervózni napríklad kvôli tomu, že sme už dva týždne nevytrčili nos z domu a naše telo nemalo príležitosť vybiť všetku nazbieranú energiu. Prirodzene nás núti hýbať a naťahovať sa, ak sme dlho v nejakej polohe a preťažujeme určité svaly.

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-12312.jpeg” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.5.1″ background_layout=”light”]

Ak je niečo v nás také múdre, že berie do úvahy oveľa viac súvislostí naraz, nebolo by rozumné prestať sa hrať na najmúdrejších a prenechať mu vedenie? 

Existuje množstvo spôsobov, ako sa s touto našou inteligenciou spojiť a je to veľmi jednoduché. Stačí len na chvíľu prestať hľadať informácie vonku a obrátiť pozornosť do svojho vnútra.

Môžete si to vyskúšať hneď teraz. Nasledujúci spôsob je najjednoduchší, najpresnejší a nebudete k nemu potrebovať žiadne pomôcky, kyvadlá ani žiadnu inú barličku.

Pozrite sa na nasledujúce obrázky a pri jednotlivých dvojiciach si zvoľte, na čo by ste v tomto momente mali chuť. Berte to ako hru a pozor, nerozhodujte z hlavy spôsobom: “písali, že máme jesť ovocie, tak si vyberám ovocie”.

Spustite svoju pozornosť do trupu, do oblasti srdca alebo okolo žalúdka, k solar plexu a vnímajte, aký signál vám ide z vášho vnútra:

 

Keby ste si mohli vybrať z týchto dvoch aktivít, na čo máte väčšiu chuť práve v tejto chvíli? Stretnúť sa s priateľmi, rodinou, alebo skôr potrebujete kľud, priestor pre seba a aby vás aspoň chvíľu nikto nevyrušoval?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-415318.jpeg” /][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/book-read-reading-blanket-79697.jpeg” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.86″ background_layout=”light”]

 

Kam vás viac ťahá tu? Láka vás viac predstava slnečnej pláže a zvuku morských vĺn, alebo skôr čerstvý horský vzduch s výhľadom až do nekonečna?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-248797.jpeg” /][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-414124.jpeg” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.5.1″ background_layout=”light”]

 

Niečo pre vás, dámy. Ak by ste si mali vybrať z týchto dvoch možností, čo by si vaše telo v tomto momente vychutnalo viac? Spevniť svaly, alebo ho skôr láka povlniť sa do zvukov hudby?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-416778.jpeg” /][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-175658.jpeg” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.5.1″ background_layout=”light”]

 

A vy, páni? Ak by ste mali na výber, čo by vás v tomto momente lákalo viac? Zaberačka vo fitku alebo skôr trek v prírode?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-260447.jpeg” /][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-547116.jpeg” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.5.1″ background_layout=”light”]

 

Pri jedle sa rozhodujeme niekoľkokrát denne. Keby ste si v tejto chvíli mali vybrať z týchto dvoch možností, ktoré ovocie je pre vás lákavejšie v tejto chvíli? Hrozno alebo banán?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo.jpg” /][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/bananas-fruit-carbohydrates-sweet-38283.jpeg” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.86″ background_layout=”light”]

 

A nápoj? Ak by teraz pred vami bola osviežujúca limonáda s kockami ľadu alebo horúci čaj, po ktorom z týchto nápojov by ste siahli?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-109275.jpeg” /][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-370018.jpeg” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.86″ background_layout=”light”]

 

Zeleninový šalát alebo horúca polievka? (Táto síce nevyzerá moc horúca, ale predstavte si, že sa z nej parí, taká by mala byť.) Čo by ste si dali teraz?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-257816.jpeg” /][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-539451.jpeg” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.86″ background_layout=”light”]

 

Ako vám to šlo? Ak ste nezačali nad jednotlivými možnosťami špekulovať a nechali ste, nech prehovorí srdce alebo solar plexus, prípadne priamo žalúdok, hlavne pri možnostiach s jedlom ;), odpovede vám pravdepodobne prišli hneď.

A ono to naozaj presne takto funguje. Takto vás vedie vaše telo. Pritom nie je potrebné poznať dôvod, prečo práve určitá možnosť. Ak sa pri každom rozhodovaní budete riadiť svojim telom, nikdy sa nezmýlite a rozpor medzi tým, čo cítite vovnútri a tým, čo sa deje navonok, sa postupne stratí sám.

Ak ste človek, ktorý potrebuje veci pochopiť, stačí si stále s pozornosťou vo svojom vnútri začať klásť zázračnú otázku “prečo?” a dodatočná informácia vám príde.

Vaše telo vám objasní súvislosti obrazom, slovom alebo pocitom vnútorného vedenia a do ľudskej reči by ste ich mohli preložiť nejako takto:

  • Kukáš do toho počítača už tretí deň vkuse a čoraz častejšie sa pozeráš von oknom. Poďme, vstávaj, poď sa nadýchať čerstvého vzduchu.
  • Z toho hrbenia sa nad strojom máš už poriadne stiahnuté šijové svalstvo a unavené oči, preto sa tu naťahuješ a ošívaš. Daj si konečne pauzu, je tu joga, strečing, poď, ponaťahuj sa poriadne.
  • Vstávaš celý rozlámaný a vyhováraš sa, že to je už tým vekom. A ty chceš posilovať, keď sa ani nevládzeš vygúľať z postele? Veď už len pomyslenie na to ti robí zle. Daj si najprv pár naťahovacích cvikov, kľudne ešte v posteli a keď sa trošku rozcvičíš, uvidíš, ako ti bude ľahko. Ja ťa potom samo budem viesť k tomu posilňovaniu. Ale najprv tie naťahovačky.
  • Pozri, hrozno, má v sebe vitamín, ktorý tebe chýba, preto sa ti naň zbiehajú slinky. Poď si dať pár bobuliek.
  • Posledné dni bolo vonku veterno a ty si si, kočka, nedala čiapku, lebo si si nechcela pokaziť účes hoci som ti na ňu priťahovalo pozornosť. A teraz tu soplíš a snažíš sa podporiť imunitu. Vykašli sa teraz na ovocie. Ak ťa pri pomyslení na pomaranč až striasa od zimy, je to jasný signál, že by ťa ešte viac zachladil a ty teraz potrebuješ otepliť. Tu je polievka, ešte je horúca, zahreje ťa. Ovocie si dáš, keď ti bude teplo.

Takto priamočiaro vás vaše telo vedie k tej najvhodnejšej možnosti pre vás. Človek má pritom vždy na výber minimálne z dvoch možností.

Ak neviete, ako začať odstraňovať vnútorný rozpor vo vás, nemusíte hneď meniť svoj spôsob života, aj tak by ste možno nevedeli, kde začať. Najprv potrebujete zistiť, ktorá z existujúcich čiností vám neprospieva a to vás navedie na to dobré. 

 

Pohyb – ako odstrániť rozpor medzi tým, čo si myslíte, že vám robí dobre a čo skutočne potrebuje vaše telo

Ak už nejaké pravidelné cvičenie vykonávate, super. Otázka je: pomáha vám, alebo vás skôr vyčerpáva?

Čítala som 30 dňovú výzvu pre pevný zadok pre ženy. Počet opakovaní bol takýto: Prvý deň 50 drepov, každý ďalší deň potom pridávate 5 drepov, každý štvrtý deň odpočinok. Na 30ty deň tým pádom robíte 250 drepov.

V podstate proti počtu drepov nemám nič, problém mám skôr s tým, že sa tam vôbec neberie do úvah fakt, že my ženy sme trošku inak uspôsobené ako muži.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text _builder_version=”3.0.86″ background_layout=”light”]

Bežná žena, ktorá je zvyknutá chodiť do práce, starať sa o domácnosť, deti a popritom sa ešte snaží vyzerať dobre, si nemusí ani uvedomiť, ako takýmto spôsobom ide proti sebe. Až keď si začne sledovať, ako sa cíti, zrazu si všimne, že v rôznych dňoch mesiaca má rôznu úroveň energie. Samozrejme, že to súvisí s naším mesačným cyklom. Všeobecne v dňoch menštruácie sme unavenejšie a máme potrebu spomaliť. Ak by ste vtedy mali ostodušu drepovať, určite si tým nepomôžete. Prečo si neurobiť pár dní pauzu a pokračovať az po skončení menštruácie?

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image _builder_version=”3.5.1″ src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/11/pexels-photo-414029.jpeg” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.86″ background_layout=”light”]

Začnite si teda pozorovať, či sa vašu zvolenú formu pohybu vôbec tešíte, ako sa cítite, keď ho robíte a ako sa cítite potom. Ak máte voči cvičeniu v akejkoľvek fáze odpor, je to signál, že pre vaše telo a tým pádom pre vaše zdravie, to v tom momente nie je dobré. 

Je totiž rozdiel medzi bolesťou, kedy sa prepínate a takou tou “sweet pain”, sladkou bolesťou, kedy cítite, že telu nejaký pohyb robí vyslovene dobre. Pri tejto príjemnej bolesti úplne cítite, že určitý pohyb vás navracia do vášho pôvodného zdravého a ohybného stavu. Vaše telo vtedy úplne spieva, ako sa mu konkrétny pohyb robí pomáha, hoci aj môže byť náročný.

Dogmaticky sledovať nejaký smer jednoducho nie je dobré. Naše telo je živý organizmus a bolo by rozumné začať si sledovať, čo a kedy od nás potrebuje. Niekedy máme v sebe energie príliš a potrebujeme ju vybehať. Ďalší deň môžeme mať znova plno energie, ale telo si možno pýta jej vybitie tancom, alebo vytrasením. Niekedy sme práve unavení, bolia nás svaly a naše telo si vtedy pýta skôr pomalé, naťahovacie pohyby a ďalší deň možno vôbec nič.

Sledujte si ho, navrhujte si rôzne možnosti a zvoľte tú, na ktorú budete mať v danom momente najväčšiu chuť. Nebude trvať dlho a všetko vo vašom živote, nielen cvičenie, do seba začne zapadať úplne inak, bez námahy, hladko a bude vám to prinášať oveľa väčšiu radosť.

Strava – ako odstrániť rozpor medzi tým, čo si myslíme, že máme jesť a čo skutočne potrebuje naše telo

So stravou je to presne to isté. Je oblasť, kde sa točí asi najviac informácií a sme nimi úplne zahltení. Raz je najlepšia surová strava, raz paleo, raz je maslo dobré, raz je to jed, káva nám raz spôsobuje rakovinu, o článok ďalej tri šálky kávy denne jej zabraňujú, no vyberte si.

Znova, keď nie sme naladení na náš konkrétny organizmus, nemáme ako vedieť, čo mu robí dobre. Sme odkázaní na informácie zvonka a môžeme si tým veľmi uškodiť..

Stretla som raz jedného chalana. Chudý ako tyčka, bola jeseň a on si v záujme zvýšenia imunity naordinoval surovú stravu. V ten deň bol práve na litri šťavy z jabĺk a dva ďalšie mal naplánované na zvyšok dňa. Keď sme si podali ruky, bol studený ako žaba.

Ovocie a zelenina všeobecne ochladzuje a zvlhčuje. Je vhodné pre ľudí, ktorí sú zvnútra prirodzene horúci, majú vyšší tlak, ich pokožka je červenšia. Kaše, polievky a podobné teplé stravy sú naopak vhodné pre ľudí, ktorým je prevažne zima.

Týmto sa zaoberá čínska medicína a strava podľa piatich elementov. Mám s oboma vlastnú, veľmi pozitívnu skúsenosť. Existujú samozrejme rôzne ďalšie prístupy k strave a každý si musí vybrať ten svoj.

Prvým krokom je znova začať si sledovať, čo s vami robí spôsob vášho stravovania. Také to naše zažité, šlofík po jedle, je vlastne signálom, že telo vynakladá energiu na trávenie namiesto toho, aby ste ju mohli využívať dajme tomu na pracovné funovanie.

Pri strave, ktorá práve vášmu telesnému typu robí dobre, nepotrebujete po jedle oddychovať, pretože vám dodá čistú energiu. 

Nemusíte hneď začať nasledovať nejaký stravovací smer. Vaše telo je dokonale schopné viesť vás a aj to vždy robí. Pri jednotlivých možnostiach, ktoré máte k dispozícii, môžete na to ísť presne tak, ako ste urobili pri obrázkoch v tomto článku pred chvíľou. Ak pri každom rozhodovaní spustíte svoju pozornosť do oblasti trupu, brucha a necháte sa viesť tým, ku ktorej potravine a kombinácii vás vaše telo vedie, nikdy sa nezmýlite. Takto sa krok po kroku rozpor bude znižovať a telo postupne ozdravovať.

A so stravou priamo-nepriamo súvisí ešte niečo iné:

Chemikálie, ktoré do nášho tela prostredníctvom kozmetických prípravkov vnášame. 

Pred časom som čítala zaujímavý článok. Muselo to byť už dávno, lebo keď som ho chcela teraz vyhľadať, nič mi na googli nenachádzalo, takže sa ospravedlňujem za nedodanie zdroja. Záver bude ale aj bez zdroja jasný. Pre mňa určite a či aj pre vás, uvidíte sami.

Článok bol o tom, ako chemikálie v krémoch a kozmetike súvisia s našou pečeňou. Hovorilo sa v ňom o tom, že naša pokožka je náš najväčší vstrebávací orgán. Jej plocha zaberá priemerne 5-6m2 a 60% všetkého, čo na ňu natrieme, sa vstrebe do krvného obehu a odtiaľ ide priamo do pečene. Ako extrémny príklad boli použité opaľovacie krémy, pri ktorých sa na slnku najprv spečú chemikálie, z ktorých sú zložené a až tak sa dostávajú do nášho krvného obehu.

Pre mňa to vtedy bola informácia, ktorá odštartovala prechod na prírodnejšiu kozmetiku. Na internete je dostupných kopec zdrojov, ako si vyrobiť čokoľvek od pleťových krémov až po deodoranty, ale ja som sa zvyčajne dostala po prvé bambucké maslo a podobné špecialitky, kým som prestala čítať, pretože ma hneď napadla otázka, kde ja preboha kúpim bambucké maslo? Ubehla nejaká doba a nielen bambucké maslo môžete kúpiť napríklad tu, v tomto obchode. Okrem toho majú vo svojom blogu výborné tipy na výrobu vlastnej kozmetiky, a hlavne jednotlivé prísady sa u nich dajú rovno kúpiť.

Začnite sa teda o seba teda starať. Začnite odstraňovať rozpor medzi vonkajším a vnútorným a dá sa vám do poriadku nielen fyzické telo, ale všetky vonkajšie okolnosti budú odrážať vašu zmenu k lepšiemu.

PS: Aké máte skúsenosti s pohybom, stravou, kozmetikou vy? Čo sa vám osvedčilo, prípadne neosvedčilo? Napíšte do komentárov, prípadne ak viete niečo bližšie k tejto téme pohybu, stravy alebo chemikáliách v kozmetike, podeľte sa o to s nami tu. 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Páčil sa ti

Článok?

Zdieľaj na Facebooku
Zdieľaj na Twitteri
Zdieľaj na LinkedIn
Zdieľaj na Pintereste

Pozri aj

Ďalšie