Rozpor medzi vnútorným a vonkajším svetom – ako ich zosúladiť

Ako zosúladiť vonkajší a vnútorný svet

Stalo sa vám niekedy, že navonok sa vám veci diali úplne inak, ako ste ich vnímali vovnútri? Ak áno, tento rozpor medzi vaším vnútorným a vonkajším svetom vo vás možno vyvolal neistotu a pocit disharmónie.

 

Všetko, čo sa deje okolo nás, je odrazom nášho vnútra. Ale pozor, je odrazom nielen toho, čoho sme si vedomí. Naše okolie reaguje na všetky časti z nás, teda aj na to, čo nosíme v podvedomí. 

 

Tento odraz zvonku je veľmi dôležitý. Kým totiž nemáme niečo zvedomené, nevidíme súvislosti, prečo sa nám určité veci dejú a práve to nás môže zneisťovať.

Odrazy zvonku nám dávajú príležitosť vytiahnuť do vedomia to, čo dovtedy ležalo v našom podvedomí a ozdraviť to.

 

Zosúladiť náš vonkajší a vnútorný svet sa na prvý pohľad môže zdať príliš zložité, pretože zvyčajne sa nejedná len o jednu vec, ale v skutočnosti je to veľmi jednoduché. V tomto článku sa budem venovať práve tomu, ako sa dá jednoducho odstrániť rozpor medzi naším vnútorným svetom a vonkajším. 

 

Keď máme nejaký problém, zo začiatku sa ho logicky snažíme vyriešiť z toho miesta, kde sa prejavuje – z toho viditeľného a s využítím informácií zvonku. Nejaký čas trvá, kým nám si uvedomíme, že vonkajší prejav je len symptómom a chce nám niečo naznačiť. Keď si to uvedomíme, to je moment, kedy sa začneme obracať dovnútra. Kým neprídeme k tomuto bodu, zmeny sa snažíme nastoľovať od konca a výsledky nie sú trvalé.

 

Určite s tým máte svoju vlastnú skúsenosť, ja teda áno.

 

Dobrý príklad je diéta, ak ste niekedy nejakú držali. Ako dlho trvalo, kým vám prišla neodolateľná chuť na svoje najobľúbenejšie jedlo, alebo ste sa úplne vrátili k starému spôsobu stravovania? Alebo ste skúšali chodiť do fitka, behávať kvôli nadváhe alebo kondícii? Po koľkých dňoch prišiel ten moment, kedy ste začali mať pocit, že sa do toho nútite a najradšej by ste sa zakrútili do perín, aby by vás nikto nenašiel aspoň dva dni? Skúšali ste už pozitívne myslieť? Ako dlho trvalo, kým prišla prvá negatívna myšlienka?

 

Čím silnejšiu motiváciu máme, tým dlhšie nám náš zámer vydrží. Vidíme svoj cieľ, snažíme sa, makáme naplno a na nejaký čas sa nám uľaví.

 

Lenže keď účinok takejto vonkajšej “injekcie” vyprchá, vraciame sa tam, kde sme boli.

 

keď uvoľníte skutočnú príčinu toho, prečo ste sa vôbec do tohto stavu dostali, prestanú vás ťahať nadol kotvy potlačených a nevyriešených problémov a všetky súčasti vášho života prirodzene zapadnú na svoje miesto.

 

Až vtedy natrvalo zmeníte stravu bez toho, aby vám pôvodné jedlá vôbec prišli na chuť, pretože vás to jednoducho a prirodzene bude ťahať k ľahším a zdravším. Až vtedy bude pohyb prirodzeným vyjadrením dostatku energie a až vtedy vás vaša myseľ začne prirodzene podporovať.

 

Hlavne potom nastane jedna vec, ktorú ľudia nevedia, až kým sa to neudeje: automaticky sa vám váš systém vyladí na vnímanie toho, čo vám hovorí vaše telo a necháte sa ním viesť.

 

Keď sa prestanete snažiť zabezpečovať všetko sami a začnete sa riadiť signálmi vášho tela, rozpor medzi vaším vnútorným a vonkajším svetom sa sám rozplynie.

 

Vaše telo dáva signály neustále. Ak ste boli niekedy chorí, viete, že vás to ťahá ľahnúť si a dať si horúci čaj. Ak vám nejaká potravina nerobí dobre a nahradíte ju inou, viete, že sa cítite dobre. Ak to preženiete s cvičením, viete automaticky, že asi treba zvoľniť.

 

Toto berieme automaticky, nezamýšľame sa nad tým a ako by sme si neuvedomovali, že presne toto je spôsob, akým k nám hovorí naše telo. Prihovára sa nám v každom momente prostredníctvom našich pocitov.

 

Dobrý pocit nám signalizuje, že ideme správnym smerom, zlý, že sme sa niekde zamotali. 

 

Berie pri tom do úvahy oveľa viac premenných, ako dokáže zvládnuť naša vedomá myseľ.

 

Vedeli ste, že vaša vedomá myseľ spracuváva 4 000 bitov za sekundu, kým vaše podvedomie až 4 miliardy bitov za sekundu?

 

Nejaká časť z nás, ktorú nemusíme ovplvňovať (a ani neovplyvňujeme) našou vedomou mysľou, riadi všetky procesy v našom tele – obnovu buniek, funkciu vnútorných orgánov, okysličovanie krvi, nervové prenosy, jednoducho všetky procesy v našom tele.

 

Zároveň je napojená na naše okolie a dáva ho do súvisu so stavom nášho tela.

 

Vie, kde rozpor nastal a ako ho najjednoduchšie odstrániť. Vie ešte skôr, ako my, že nám v tele začína dajme tomu zápalový proces a potrebovali by sme ho začať liečiť. Vie, že sme nervózni napríklad kvôli tomu, že sme už dva týždne nevytrčili nos z domu a naše telo nemalo príležitosť vybiť všetku nazbieranú energiu. Prirodzene nás núti hýbať a naťahovať sa, ak sme dlho v nejakej polohe a preťažujeme určité svaly.

 

Ak je niečo v nás také múdre, že berie do úvahy oveľa viac súvislostí naraz, nebolo by rozumné prestať sa hrať na najmúdrejších a prenechať mu vedenie?  

 

K svojmu cieľu tak dôjdete oveľa ľahšie a rýchlejšie.  A o to predsa v živote ide:).

Páčil sa ti

Článok?

Zdieľaj na Facebooku
Zdieľaj na Twitteri
Zdieľaj na LinkedIn
Zdieľaj na Pintereste

Pozri aj

Ďalšie