Video: Nechávate sa využívať? Táto jedna vec vám pomôže oslobodiť sa

V určitej forme sme sa s ním stretli všetci. Nemusí to by určitá osoba v našom živote, ktorá by nás chcela využívať, môžu to byť rôzni ľudia, ale opakujúce sa situácie.

Sú pre nás nepríjemné, pretože keď sa dejú, cítime sa manipulovaní, pod tlakom a nedokážeme myslieť jasne. Akoby v nás zrazu boli dve osoby: jedna sleduje, ako tá druhá robí niečo, z čoho jej je už v tej chvíli zle.

Vtedy chceme len jediné: aby tá situácia už skončila a my sme mohli na ňu zabudnúť.

Možno sa nám to na určitý čas podarí, ale zvyčajne sa podobná situácia zopakuje nechá nás ešte viac zmätených.

Ak ju potom chceme nejako riešiť, zvyčajne k nej pristupujeme zvonka – trénujeme si iné reakcie, chceme niečo inak urobiť, alebo povedať. Problémom je, že riešenie zvonka je presne to: riešenie zvonka. Nemáme ho zažité, nie je súčasťou nás a použiť ho vyžaduje námahu.

Takéto naučené správanie má svoje limity aj v situáciách, kedy sa na ne môžeme pripraviť. Je oveľa ťažšie reagovať po novom, ak nás situácia zastihne nepripravených a my potrebujeme reagovať rýchlo a ideálne aj sebaisto.

A viete, ako to je. Tak ako my sami vycítime, keď je niekto neistý, hoci sa to snaží zamaskovať, aj tí naši “využívatelia” to vycítia z nás a o to ľahšie si dosiahnu svoje na náš úkor.

Ak chceme, aby naše reakcie boli prirodzené, v súlade s našou osobnosťou a teda nespochybniteľné, potrebujeme sa na celú záležitosť pozrieť z iného uhla.

V dnešnom videu sa tejto téme venujem bližšie a prezradím vám v ňom jednu nevyhnutnú podmienku na to, aby sa vo vašom živote  prirodzene prestali objavovať situácie, kedy by vás ľudia chceli využívať.

Aby ste neostali len s teoretickou informáciou, pripravila som pre vás pracovný zošit Osloboďte sa od využívania, v ktorom si vašu tému využívania môžete preskúmať bližšie.

Vyskúšajte si ho a ak budete mať nejaké otázky, píšte mi, alebo volajte.

Ak túto tému chcete ozdraviť na všetkých úrovniach, vytvorila som pre vás komplexný online program, Kľúč ku zdraviu, kde so zdravím  pracujeme cez jeho tri hlavné piliera – myseľ, emócie a telo.  Naštartujete tak všetky oblasti, ktoré potrebujete mať funkčné k šťastnému a naplnenému životu.

Objavujú sa takéto situácie aj u vás? Ak áno, ako ich riešite? Napíšte do komentárov vaše skúsenosti a tipy, ako so svojou mysľou pracujete vy.

Možno poznáte niekoho, kto sa tiež trápi s touto témou a nevie si s ňou poradiť. Zdieľajte, odporúčajte, možno tak prispejete k tomu, že sa práve jeho život zlepší.

Páčil sa ti

Článok?

Zdieľaj na Facebooku
Zdieľaj na Twitteri
Zdieľaj na LinkedIn
Zdieľaj na Pintereste

Pozri aj

Ďalšie