Video: Nechávate sa využívať? Táto jedna vec vám pomôže oslobodiť sa

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial”][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial”]

V určitej forme sme sa s ním stretli všetci. Nemusí to by určitá osoba v našom živote, ktorá by nás chcela využívať, môžu to byť rôzni ľudia, ale opakujúce sa situácie.

Sú pre nás nepríjemné, pretože keď sa dejú, cítime sa manipulovaní, pod tlakom a nedokážeme myslieť jasne. Akoby v nás zrazu boli dve osoby: jedna sleduje, ako tá druhá robí niečo, z čoho jej je už v tej chvíli zle.

Vtedy chceme len jediné: aby tá situácia už skončila a my sme mohli na ňu zabudnúť.

Možno sa nám to na určitý čas podarí, ale zvyčajne sa podobná situácia zopakuje nechá nás ešte viac zmätených.

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_image src=”https://ivanamedvedova.sk/wp-content/uploads/2017/08/pexels-photo-763219.jpeg” _builder_version=”3.5.1″]

 

[/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial”]

Ak ju potom chceme nejako riešiť, zvyčajne k nej pristupujeme zvonka – trénujeme si iné reakcie, chceme niečo inak urobiť, alebo povedať. Problémom je, že riešenie zvonka je presne to: riešenie zvonka. Nemáme ho zažité, nie je súčasťou nás a použiť ho vyžaduje námahu.

Takéto naučené správanie má svoje limity aj v situáciách, kedy sa na ne môžeme pripraviť. Je oveľa ťažšie reagovať po novom, ak nás situácia zastihne nepripravených a my potrebujeme reagovať rýchlo a ideálne aj sebaisto.

A viete, ako to je. Tak ako my sami vycítime, keď je niekto neistý, hoci sa to snaží zamaskovať, aj tí naši “využívatelia” to vycítia z nás a o to ľahšie si dosiahnu svoje na náš úkor.

Ak chceme, aby naše reakcie boli prirodzené, v súlade s našou osobnosťou a teda nespochybniteľné, potrebujeme sa na celú záležitosť pozrieť z iného uhla.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”row” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial”][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial”]

V dnešnom videu sa tejto téme venujem bližšie a prezradím vám v ňom jednu nevyhnutnú podmienku na to, aby sa vo vašom živote  prirodzene prestali objavovať situácie, kedy by vás ľudia chceli využívať.

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_video src=”https://www.youtube.com/watch?v=R6qYSQ98zAY”]

 

[/et_pb_video][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial” _builder_version=”3.9″]

A aby ste neostali len s teoretickou informáciou, pripravila som pre vás pracovný zošit Osloboďte sa od využívania, v ktorom si vašu tému využívania môžete preskúmať bližšie.

Vyskúšajte si ho a ak budete mať nejaké otázky, píšte mi, alebo volajte.

Objavujú sa takéto situácie aj u vás? Ak áno, ako ich riešite? Napíšte do komentárov vaše skúsenosti a tipy, ako so svojou mysľou pracujete vy.

Možno poznáte niekoho, kto sa tiež trápi s touto témou a nevie si s ňou poradiť. Zdieľajte, odporúčajte, možno tak prispejete k tomu, že sa práve jeho život zlepší.

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Páčil sa ti

Článok?

Zdieľaj na Facebooku
Zdieľaj na Twitteri
Zdieľaj na LinkedIn
Zdieľaj na Pintereste

Pozri aj

Ďalšie