Referencie – príbehy mojich klientov

– – –

Mala som to šťastie absolvovať s klientmi množstvo vskutku nádherných sedení. Toto sú ich referencie. O svojom zážitku vám najlepšie porozprávajú vlastnými slovami.

Ďakujem krásne, cítim, že mi to niečo dalo. Akoby som bola dieťaťom. Naozaj som rada, že som nabrala odvahu a prišla sa o niečom takom hlbokom porosprávať s niekym, kto tomu hlbkovo rozumie. Naozaj som sa cítila dobre a obdivujem, ako dokážete pracovať s človekom a pochopiť jeho situaciu.

Veronika

“Cesta bola pre mňa niečo neopísateľné. Ukázala mi, že je možné všetko. Bola to cesta hlbšia než len dovnútra buniek. Mení sa moje prežívanie života k lepšiemu – každý deň, jemne a postupne.

Niekedy cítim negatívne emócie ako hnev a strach, ale neodháňam ich preč. Nechávam im priestor prejaviť sa a snažím sa ich energiu využiť na nejakú činnosť. Bývala som unavená, bez chuti do života, stále som opakovala tie isté vzorce prežívania života.

Teraz prijímam všetko, čo sa deje s radosťou a teším sa z prežívania všetkých emócií. Začínam veriť, že všetko slúži k dobru a že neexistujú nesprávne rozhodnutia, pretože každá skúsenosť prináša emocionálne obohatenie.

Som Ti vďačná za to, že si ma procesom sprevádzala a ďakujem za záujem a ochotu. Ukázala si mi ako mám so svojimi pocitmi pracovať a budem sa tým riadiť. Bol to úžasný zážitok, úžasná cesta a som rada, že som si vybrala práve Teba.”

Laura

„Veľmi mi pomohli maily, ktoré si mi poslala. Dala som si dokopy informácie zo všetkých, a keď som sa na ne s odstupom času pozrela, posunulo ma to opäť o krôčik ďalej.

Pochopila som niektoré veci, ktoré mi vtedy nedávali až taký zmysel. Prijímala som ich, ale bolo to len na teoretickej úrovni. Teraz mi niektoré z tých rád „dopli“ 🙂

Je perfektné, že takto zapisuješ a posielaš výsledky procesov, pretože niekedy aj detail z procesu (na ktorý by sa bez zapísania dávno zabudlo) môže neskôr v nejakej situácii pomôcť. Vyskúšala som aj „rannú“ techniku – zapisova si, čo pozitívne mi moja neželaná vlastnosť prináša (aj keď som nevedela, čo budem písať na A4). Nakoniec som to zvládla a mám z toho pozitívnu skúsenosť.

Aj keď už lepšie zvládam stretávanie sa s ľuďmi, stále to nie je ono. Mám z toho obavy a pocity neistoty, ale myslím si že je to o zvyku. Čím viac sa budem stretávať s ľuďmi, tým lepšie, ľahšie a prirodzenejšie sa mi bude komunikovať.“

Mirka, Zvolen

„Impulzom pre mňa bolo to, že som sa necítila vo svojej koži. Mala som pocit, že sa mi nedá dýchať, že ma niečo dusí, strach z niečoho, triašku v celom tele – no strašné.

Proces? Bolo to zvláštne, zvláštny pocit v celom tele, všetko išlo na prvý raz dosť ťažko. Postupne sa mi ale uľavilo, keď som zo seba dostala, čo ma ťažilo a bolelo. Prvé dni mi bolo všelijak, aj nie dobre, ale potom postupom času sa to zlepšovalo postupom času.

Už sú to 3 mesiace, odkedy som bola na prvej Ceste, ale určite ešte na ňu pojdem. Cítim, že mám ísť. V manželstve vidím, že je to oveľa lepšie, aj v práci. Môj manžel sa ma spýtal, že čo sa stalo že sa máme zase tak radi – ako predtým, na začiatku.

Teba som vnímala ako človeka, ktorý mi pomôže, aby som sa cítila už len dobre, aby to všetko zlé, čo ma ťažilo, zo mňa vyšlo von. A bolo to super, veľmi mi bolo s tebou dobre, dobre som sa s tebou cítila. Páčilo sa mi, že ti možem kedykoľvek zavolať, ked to potrebujem a cítim. A tiež to, že všetko, čo som povedala, zostane len medzi nami dvoma.

Si osoba, ktorej môžem dôverovať a verím ti. Nepoznáme sa dlho, ale je to to proste tak, tak to cítim! Si môj poradca.

Alena, Prievidza

„Už dlhší čas, ešte pred samotným absolvovaním Cesty, som uvažovala a hľadala spôsob, ako si „upratať“ svoje vnútro. Kopili sa mi problémy vo vzťahoch, v práci a doma a postupne som si prestávala veriť. V tom období som mala pocit, že všetko robím zle, ostávam nepochopená a moja snaha o férovosť už asi v tejto spoločnosti nemá čo robiť. Nadobúdala som pocit, že strácam okolo seba ľudí, na ktorých mi záleží a nič mi napriek mojej snahe nevychádzalo.

Až raz, z ničoho nič, na konci jednej knihy boli tipy na ďalšie knihy a tam mi udrela do očí Cesta. Keď som si prečítala stručný obsah, rozhodla som sa ju kúpiť. Počas čítania som nadobúdala čoraz väčší pocit, že to je to, čo potrebujem – rozlišovať svoje emócie, pracovať s nimi, neblokovať ich,… A potom to už išlo samo. Na internete som si našla stránku Brandon Bays, slovenské kontakty a nakoľko je pre mňa Banská Bystrica najbližšie, rozhodla som sa skontaktovať s Ivankou.

Pred procesom som sa cítila neisto, mala som obavy, nevedela som, do čoho idem. Nikdy som žiadnu terapiu neabsolvovala a nevedela som, čo čakať. Celkovo to bolo veľmi príjemné, tie tri hodiny zbehli neuveriteľne rýchlo. Bolo úžasné prechádzať jednotlivými vrstvami vlastného ja a pokiaľ by som to nevyskúšala, neverila by som, že sa môžem pozrieť do svojho vnútra a „putovať“ ním. Toto sa nedá opísať, to treba prežiť.

Prechod jednotlivými vrstvami mi išiel ľahšie; ak som sa nemohla pohnúť ďalej, stačilo chvíľu počkať a zotrvať v danom momente a potom postupne som sa zase posunula ďalej. Celý čas som bola doprevádzaná terapeutkou, ktorá so mnou išla krok za krokom, čakala, keď bolo treba, nabádala ma k odpovedi, svojimi otázkami rozširovala moje odpovede – aby ich bolo čo najviac, aby som hovorila o všetkých pocitoch a emóciách, ktoré som cítila. A nikdy by som nepovedala, že je možné mať toľko pocitov a vnemov.

Ťažký bol záver, keď sme sa dostali k pravej podstate a jadru mojich problémov a išlo to veľmi pomaly, kým som to nejako z časti odblokovala. Slzy, neschopnosť rozprávať, vidieť samú seba ako malé dievčatko a paralelne s tým si vybaviť všetky bolesti, s ktorými sa počas života stretlo – bolo to veľmi emotívne. Cítila som, že som ešte nedostala zo seba všetko von, ale viac som už nemohla. Niekomu postačuje jedna terapia, ale niekedy je potrebné ju absolvovať viackrát, ak je ten blok príliš silný. Úplne účinná vtedy, keď zo seba vypustíte komplet všetko. Ale podstatu som pochopila, uvoľňujem sa a svoje vnútorné bloky postupne rozpúšťam.

Pochopila som, s čím celý život zápasím a dokázala som si to pomenovať. Až samotnou terapiou som odhalila to, čo bolo hlboko v mojom vnútri a som presvedčená, že kým som terapiu neabsolvovala, žila som „povrchne“. Svoje pocity som si uvedomovala len povrchne, nerozumela som im, nešla som do hĺbky. Teraz už viem, čo znamená, že to pravé je uložené hlboko v každom z nás. A to prináša vnútorný pokoj, ktorý mnohí hľadáme a potrebujeme.

Od terapie uplynuli 4 mesiace a ja sa čím ďalej, tým viac lepšie spájam so svojim vnútrom. Viem si povedať „toto je strach, obava, úzkosť, samota, láska, radosť“, nemám problém v tejto emócii zotrvať, ponoriť sa do nej, neutekať pred ňou a nepotláčam ju. Predtým som nebola schopná o emóciách hovoriť a nedokázala som sa skoro pred nikým otvoriť. Teraz mi je oveľa ľahšie, ide to zo mňa von a super je, že to ťahá aj iných ľudí. Keď vidia, že ja im odkryjem niečo zo svojho vnútra, aj oni majú tendenciu niečo zo svojho vnútra dostať. Vzniká medzi nami hlbšia dôvera a aj keď to otvorene nepovieme, cítime, že všetci sme v podstate rovnakí – pod povrchom zraniteľní. Všetci máme svoje údolia a vrcholy a tiež tehlové múry, ktoré musíme prekonávať.

Terapeutka bola na jedničku. Cítila som pochopenie, mala som dôveru. Išli sme postupne, pomaly, prijateľným tempom. Veľmi dobré usmerňovanie a povzbudzovanie počas celej terapie. Cítila som, že toto je človek, ktorý mi rozumie, nemá snahu mi radiť, vnucovať názor, proste len počúva a mňa samú vedie k odpovedi.

Mária, Poprad

Vykročte na tú svoju Cestu hneď

Bez odkladov určíme termíne sedenia. Alebo sa môžeme len nezáväzne porozprávať – o Ceste či o čomkoľvek, čo vás trápi.