Ivana Medveďová - akreditovaná terapeutka programu Cesta

Ivana Medveďová

akreditovaná terapeutka Cesty

Som jedným z prvých troch akreditovaných terapeutov Cesty na Slovensku. Pracujem v Banskej Bystrici. Okrem individuálnych sedení s klientmi organizujem informačné večery o Ceste a workshopy v slovenských mestách.

Považujem sa za šťastného človeka, pretože môžem robiť prácu, ktorá ma hlboko napĺňa. Nebolo to tak ale vždy. Dostala som sa v živote do fázy, kedy v ňom bolo všetko hore nohami – práca, zdravie, vzťahy. Blúdila som bezcieľne svetom, hľadala som zážity a šťastie pretože som sa hlboko vnútri cítila nešťastne, zmätene, stratene.

Moja cesta k pohode nebola vôbec ľahká. Dnes som za to však vďačná – bez toho by ste totiž tieto riadky dnes nečítali.

Môj príbeh

To, že vaše detstvo bolo bezstarostné neznamená, že nemáte "právo" na duševné problémy. │ Môj príbeh - Ivana Medveďová, terapeutka Cesty
Zo šťastného detstva so sebou nenesiete žiadne traumy. Nemáte ani vážny zdravotný problém. Prečo by ste sa teda mali zaujímať o nejaké “sebapoznanie”? Na prvý pohľad to nedáva zmysel. A predsa bolo hľadanie “niečoho” súčasťou môjho každodenného fungovania približne od mojich dvadsiatich rokov. V tom čase som priam hltala sebarozvojové knižky a neskôr aj podobné články na internete.

Potom moja mamka ochorela na rakovinu. Nastalo obdobie, ktoré bolo pre celú rodinu extrémne náročné. Chorobe napokon podľahla.

Keď je vám zle, prirodzene sa snažíte pochopiť, čo sa vlastne stalo a dosiahnuť, aby vám bolo lepšie. Nevedome som to robila aj ja. Mojim východiskom – dnes viem, že to bol jednoducho únik – bol odchod do zahraničia. Nemala som v tom období stálu prácu a už predtým som ju často chodila hľadať do iných krajín. Vycestovala som teda znovu.

Na Kanárskych ostrovoch som sa stretla so žienkou, ktorá mi je dodnes výbornou kamarátkou. Mali sme spoločné témy, veľa sme sa rozprávali o našom “hľadaní sa”.

Jedného dňa mi dala rúk knižku Cesta od Brandon Bays. Jej príbeh mi pripadal fantastický. Samozrejme, hneď sme chceli vyskúšať proces Cesty spolu. Ani jedna z nás ale nemala pocit, že sme to zvládli.

Cestu som odložila bokom a fungovala som ďalej. Po skončení sezóny som sa presunula na nádhernú Ibizu, kde sa stalo niečo zvláštne. Našla som sa na úžasnom ostrove, obklopená perfektnými ľuďmi – a napriek tomu som celé to obdobie nenávidela. Netušila som, prečo. Len som cítila, že takto ďalej žiť nemôžem, že potrebujem dať svojmu život väčší zmysel.

Z môjho života na Ibize. │ Môj príbeh - Ivana Medveďová, terapeutka Cesty
Niektoré odpovede môžete nájsť na internete. Tie najdôležitejšie musíte však hľadať v sebe. │ Môj príbeh - Ivana Medveďová, terapeutka Cesty
Vrátila som sa domov pevne rozhodnutá uzavrieť túto kapitolu života. Vôbec som ale nevedela, čím začať tú ďalšiu. Opäť som sa ponorila do hlbín internetu a raz som sa dostal k článku “Ako nájsť svoj zmysel života”. A v ňom som našla 5 otázok, ktoré v sebe skrývali jedinú – čo najradšej robíte vtedy, keď nič nemusíte?

Z odpovede “vysedávam za počítačom a čítam sebarozvojové blogy” som nemala práve najlepší pocit. Ale bol to začiatok. Čo by som teda mohla robiť, keď viem, že táto oblasť ma zaujíma? Skúsim nájsť niečo, do čoho by som mohla ísť profesionálnejšie.

Ako prvé mi napadlo skúsiť Reiki. Prvýkrát to nevyšlo. Druhýkrát tiež nie. Tretíkrát už som to neskúšala – cítila som, že to nie je ono.

Vtedy som si spomenula na Cestu. Zistila som, že zhodou okolností bude o mesiac seminár s Brandon Bays v Prahe.

Bez váhania som sa rozhodla naň ísť. Nemala som žiadne konkrétne očakávania, ale verila som, že to bude zaujímavé a že nemám čo stratiť. V rámci troch dní som každý deň bola v páre s iným človekom, s ktorým sme sa navzájom previedli procesom Cesty.

Hneď v prvom procese, ktorým som viedla svoju partnerku, sme narazili. Zasekli sme sa v situácii, ktorá vybočovala zo štandardného scenára Cesty. Pomocné materiály nepomohli. Práve vtedy prišiel moment, ktorý definoval celé moje ďalšie smerovanie – intuitívne, bez premýšľania, bez akýchkoľvek znalostí a skúseností som naviedla svoju partnerku tam, kam sme sa mali dostať. Šlo to ľahulinko, samo od seba, ako keby to ani nepochádzalo z mojej mysle – ako keby celý proces riadila akási iná sila, ktorá skrz mňa len prechádza.

Hlavou mi okamžite prebleslo – to je ono! Od toho momentu som s absolútnou istotou vedela, že prejdem celým terapeutickým programom a budem sa Ceste venovať naplno. A oplatilo sa. Všetko, čo som do Cesty vložila, sa mi vrátil mnohonásobne. A nielen mne samej, ale i mojej rodine, priateľom, klientom a vôbec všetkým, čo s ňou skrz mňa prišli do kontaktu.

Dnes viem, že každý jeden krok a každá jedna situácia v mojom živote viedla k tomu, že sa Cesta stala mojim hlavným zameraním. Milujem ju čím ďalej, tým viac a každým dňom som vďaka nej opäť o kúsok ďalej, o kúsok hlbšie. A vďaka tomu ju dnes dokážem sprostredkovať aj vám.

Terapeuti Cesty spolu. │ Môj príbeh - Ivana Medveďová, terapeutka Cesty

Vykročte na svoju Cestu

Bez odkladov určíme termíne sedenia. Alebo sa môžeme len nezáväzne porozprávať – o Ceste či o čomkoľvek, čo vás trápi.

Bude vás zaujímať

Sedenia prebiehajú v Banskej Bystrici a v Brezne. │ Môj príbeh - Ivana Medveďová, terapeutka Cesty

Ako prebieha sedenie

Porozprávam sa s vami o čomkoľvek, čo potrebujete a chcete prebrať. Vyhradíme si dostatok času na rozhovor o všetkom, čo vás sužuje a bez zbytočných odkladov nájdeme vhodný termín stretnutia.

Môžete ma vidieť i počuť. │ Môj príbeh - Ivana Medveďová, terapeutka Cesty

Sledujte moje videá

Priznávam, osobne komunikujem radšej, než textom. Pravidelne preto vydávam videoblogy a zdieľam s vami inšpirácie pre vaše vlastné Cesty. Pridajte sa k odberu a budú vám každý mesiac lietať priamo do schránky.