Jeden obrázok hodný tisíc slov – Zelené potraviny časť 2.

Červené krvinky

Veľmi ľahko sa dáme oklamať vonkajším zdravým výzorom.

 

Aj ja som sa tak dala oklamať. Tí, ktorí ma nepoznajú, môžete si ma pozrieť v niektorom z mojich videí na youtube. Vy, ktorí ma poznáte, viete, že som naozaj na pohľad vyzerala zdravá. Napriek zdravému výzoru sa ale vnútri môjho tela už zbierali zárodky choroby, hoci navonok sa to prejavovalo LEN (!!!) únavou.

 

Na rozdiel od čísiel z lekárskych správ, ktoré nám dajú informáciu o našom zdravotnom stave, je veľký rozdiel vidieť na vlastné oči, ako nám určitá časť nášho tela hlási, či je všetko také super, ako sa na prvý pohľad zdá.

 

Tým hlásateľom je naša krv.

 

Červené krvinky

 

Nevidíme ju, takže ju zvyčajne ani nevnímame ako reálnu a živú zložku, ktorá v našom tele plní mimoriadne dôležitú funkciu. A práve tu je jeden obrázok naozaj hodný tisíc slov.

 

Naša krv nám signalizuje problémy dávno predtým, ako sa prejavia navonok. 

 

Nasledujúce fotky budú snímky mojich červených krviniek pod mikroskopom metódou tmavého poľa. Vopred sa ospravedlňujem za kvalitu fotiek. Prvé dve sú odfotené mobilom z počítačovej obrazovky a druhé dve mobilom z premietacieho plátna.

 

 

Toto je mikroskopický obraz z kvapky mojej krvi z novembra 2020 pri strednom priblížení. Zhluky na fotke sú červené krvinky. Sú nalepené na sebe, čo signalizuje vážne poškodenie funkcie pečene, vysoký krvný tlak, tkanivové prekyslenie. Krvinky sú tak neschopné plniť svoje dve najdôležitejšie úlohy: viazať a dovádzať do všetkých častí tela kyslík a živiny. Neokysličené a nevyživené telo nie je schopné poriadne fungovať, čo sa u mňa prejavovalo každodennou únavou.

 

Únava je prvým príznakom choroby.

 

Ale to som ja vtedy nevedela. Veď navonok som vyzerala zdravo a predsa vo vnútri sa už diali chorobné procesy:

 

 

Pri väčšom priblížení tej istej vzorky môžeme vidieť deformované, nevyživené, preliačené červené krvinky, zahlienenie, plesne, baktérie vo vnútri červených krvinkách.

 

Po zhliadnutí tohto výstražného obrazu som teda predsavzala, že idem zdravo stravovať. No a dajte si také predsavzatie pred Vianocami…a potom po Vianociach… Asi nebude ťažké odhadnúť, ako “úspešne” som ho dodržala.

 

Červené krvinky žijú 90-120 dní, takže keď prišlo k odberu krvi po 5 mesiacoch, až ma vnútri krútilo, keď som si predstavila, čo sa na plátne po tom mojom “úžasnom” stravovaní ukáže. Napodiv sa ukázalo sa toto:

 

 

To isté zväčšenie ako pri prvej fotke, ale tu je krv krásne okysličená a vyživené červené krviny majú dostatok priestoru na naväzovanie kyslíka a živín.

 

Pri priblíženom obraze to vyzeralo takto:

 

 

Žiadne hlieny, žiadne plesne, baktérie, parazity, ani žiadne tuky naviazané na červených krvinkách.

 

V praxi to znamená:

  • zlepšená funkcia pečene, obličiek a sleziny – citeľne zlepšený zdravotný stav
  • dostatok vitamínov a enzýmov – oveľa viac energie, plné aktívne fungovanie od skorého rána do neskorého večera
  • vďaka zaradeniu chlorelly do jedálnička zrýchlená regenerácia buniek pri akejkoľvek námahe alebo chorobe
  • lepšie vyživenie buniek
  • vďaka zásaditému jačmeňu doplnenie všetkých živín a tým pádom veľmi prirodzená zmena chutí k zdravším jedlám, vrátane vymiznutia chuti na sladké
  • oveľa lepší mentálny stav
  • a množstvo ďalšieho

Ešte to nie je ideálny krvný obraz, ale blížime sa k tomu.

 

Som čím ďalej, tým väčším nadšencom zelených potravín. Bola to jediná zmena, ktorú som za celé zmienené obdobie urobila a výsledok ma pozitívne prekvapuje každý deň.

 

Doplnenie zo včera, 9.7.2021:

 

Moja krvná vzorka:

 

 

Pravidelnejšie, vyživenejšie červené krvinky, sem-tam ešte nejaká odchýlka od normy. Zmenou oproti predchádzajúcej snímke bolo zaradenie väčšieho množstva ovocia a zeleniny do jedálnička a vedomé znižovanie stresu, čo sa opäť odrazilo na lepšom krvnom obraze.

 

Ďalším príkladom je zlepšenia krvného obrazu a tým pádom aj zdravotného stavu je u osoby fajčiara, pravidelného konzumenta alkoholu.

 

Jeho krvná vzorka z apríla 2021:

 

Deformované červené krvinky poškodené voľnými radikálmi – najma ťažkými kovmi. 

 

A po troch mesiacoch, z 9.7.2021:

 

 

Pán si po prvej konzultácii vstúpil do svedomia. Obmedzil počet cigariet z denných 20 kusov na 10 a úplne vylúčil alkohol. Ako silný kávičkár nahradil cukor brezovým cukrom, ktorý nezakysľuje. Nedostatok zeleniny a ovocia mu nahrádzajú zelené potraviny – jačmeň a chlorella. Jačmeň a chlorella ako potraviny spolu obsahujúce vysoké množstvo minerálnych látok, vitamínov, antioxidantov a enzýmov doplnili všetky tieto živiny do tela.

Výsledkom je dostatok stavebného materiálu pre tvorbu červených aj bielych krviniek, ktoré si teraz môžu plniť svoju dôležitú úlohu – červené krvinky môžu okysličovať a vyživovať bunky a dostatok enzýmov pre tvorbu bielych krviniek im umožňuje bojovať proti zápalom, baktériám, vírusom, parazitom v tele. Výsledkom je zlepšenie zdravotného stavu klienta.

 

Viditeľné je ešte stále červené zafarbenie červených krviniek. To sa vyskytuje v krvnom obraze fajčiarov – sú to ťažké kovy z cigariet (napríklad olovo sa viaže na červené krvinky). Nalepenie krviniek na seba je spôsobené nedostatkom vody – na odber pán prišiel ráno síce nalačno, ale s veľkou kávou s cukrom a mliekom v žalúdku. Okrem nedostatku vody môžu signalizovať ďalšie problémy, to si ale budeme sledovať.

 

Uvidíme, na akú zmenu životného štýlu nastúpi po prvej kontrole.

 

PS: Uvedené pozitívne zmeny sa týkajú len po zaradení jačmeňa a chlorelly firmy Green Ways do jedálnička. Na iné produkty na trhu sa tento článok nevzťahuje.

 

Ak chcete vedieť, ako naše Greenwaysácke “zelenáče” môžu pomôcť Vám, prípadne chcete vidieť, čo pod mikroskopom za použitia metódy tmavého poľa ukáže vaša krvná vzorka, kontaktovať ma môžete telefonicky alebo emailom.

Budem sa na vás tešiť.

 

Páčil sa ti

Článok?

Zdieľaj na Facebooku
Zdieľaj na Twitteri
Zdieľaj na LinkedIn
Zdieľaj na Pintereste

Pozri aj

Ďalšie