Pre vysvetlenie o nefyzických častiach sa už dostávame do fascinujúcich vôd kvantovej fyziky. Neľakajte sa, bude to len nakrátko a veľmi zrozumiteľne.
Kvantová fyzika hovorí, že celý vesmír je navzájom poprepájaný energetickými poliami. 
Ako takéto polia vznikajú? 

 

Bunky sú zložené z molekúl a molekuly z atómov. V atómovom jadre sa nachádzajú protóny a neutróny a obal atómu tvoria elektróny.. Protónov (pozitívnych častíc) a elektrónov (negatívne nabitých častíc) je v atómoch rovnaké množstvo, ale rozmiestnené sú rôzne.

Atómy nemajú pevnú substanciu, sú niečo ako rotujúce víry, miniatúrne tornáda. Keď by ste chceli túto rotáciu zmerať woltmetrom, prejaví sa ako vlny.

 

To, ako vlny na seba reagujú, môžeme vidieť vo voľnej prírode. Ak hodíte kameň do vody, urobí vlny. Vlny sú vlastne pohyb energie cez vodu.

Ak by ste hodili do vody dva rovnake kamene a dopadli by do vody v rovnakom čase, v mieste stretu by sa zdvojnásobili. Ak by ste ich hodili v odlišnom čase alebo by boli odlišné tvarom alebo váhou, vlny sa sa v mieste stretu vynulovali.

To sú tie naše pozitívne a negatívne vibrácie.

To, čo vibruje na našej vlnovej dĺžke, budeme vnímať zosilnene a to, čo s nami neharmonizuje, nás bude odpudzovať, alebo to prehliadneme.

Taký pes na ulici môže byť pre milovníka psov príjemné stretnutie. Ale človek, ktorý zažil s nejakým psom nepríjemný zážitok, alebo sústavne počúval, že si má na ne dávať pozor, ten bude v strehu. A ten, ktorý psov videl akurát tak zdiaľky, ten ho nemusí ani zaregistrovať.

O tom, akú vibráciu voči určitej veci máme, nás informujú naše pocity. Harmonická vibrácia s nami ladí, cítime sa dobre. Neharmonická s nami neladí, máme zlý pocit. 

Naše pocity sú vaši najlepší kamaráti a to aj tie „zlé“. Informujú vás o tom, na čo máte zamerať svoju pozornosť. Buď aby ste si pritiahli do života viac toho, v čom sa cítite dobre, alebo ste si nepriťahovali do života toho, čo vám robí zle.

Presvedčenia a následne to, ako sa cítime, sa dajú zmeniť veľmi ľahko a existuje množstvo metód, ako na to. Bohužiaľ to častokrát robia veľmi prvoplánovo, bez toho, aby vzali do úvahy, že v našom živote a vždy robíme všetko preto, že to pre nás má význam. Aj konanie a myslenie a prvý pohľad nelogické má svoju hlbšiu príčinu.

  • Človek, ktorý túži po vzťahu a dlhu dobu žiadny nemá, na vedomej úrovni môže vzťah chcieť. Ale ak bol veľakrát zranený, hlboko vnútri môže byť presvedčený, že vzťah = opustenie = bolesť a preto si vstup do vzťahu môže sám sabotovať.
  • Človek, ktorý je nešťastný v práci a chce podnikať, ale začatie podnikania ide ako v lete na saniach, ak vôbec, môže mať strach, že podnikaním ohrozí svoju rodinu a tak podvedome bude svoju snahu blokovať.
  • Človek, ktorý je dlhodobo chorý, sa môže chcieť vyzdravieť, ale ak to znamená, že by sa musel začať starať o svoje potreby, namiesto vyčerpávania sa pre iných a to hlboko v jeho vnútri vzbudzuje strach, že jebo blízki sa naňho nahnevajú a opustia ho a teda nielenže bude chorý, ale ešte aj sám a bez prostriedkov, nemusí na taký „radikálny“ krok (ktorý reálne vyzerá ako napríklad požiadať člena domácnosti, aby upratal byt a navaril, namiesto toho, aby to robil náš vyčerpaný dotyčný) mať odvahu.

Toto všetko sú reálne príklady z mojej praxe. Stretávam sa s nimi bežne a najdôležitejšie je, že klienti si týchto svojich hlbokých podvedomých presvedčení nie sú vôbec vedomí. Prichádzajú na ne až na sedeniach a vďaka tomu, že ich uvoľňujeme z miesta, kde vznikli, sa v nich môžu začať diať trvalé zmeny. Potom reálne dávajú šancu perspektívnym partnerom, potom sa zrazu ukazujú možnosti podnikania, ktoré predtým vôbec nevideli, alebo zrazu nachádzajú odvahu robiť reálne kroky k začatiu podnikania a potom začínajú mať odvahu láskyplne komunikovať svojim blízkym svoje potreby.

Kľúčové tu je, že si spoznajú svoje podvedomé motívy. Až to im dáva pochopenie toho, prečo konajú tak, ako konajú a s uvoľnením príčiny a následnou prirodzenou zmenou presvedčenia sa ich životy dostávajú do poriadku.

Zmeniť presvedčenia je veľmi jednoduché a existuje na to množstvo techník.. Len jedna rada odo mňa: vyhýbajte sa takým, ktoré to robia presviedčaním, verklíkovaním si niečoho, čo nie je pravda. Zvýšili by ste tak vnútorný boj a len vyslali do tela signál, že je vaším nepriateľom, ktorý vám chce zle. 

Vaše telo sa vám presvedčeniami a pocitmi snaží niečo povedať. Začnite ho počúvať a ono vám viac než ochotne sprístupní všetko, čo o danej veci potrebujete vedieť a dokonca vás samo bude viesť k jej uvoľneniu.

A aké sú vaše presvedčenia? Máte svoj obľúbený spôsob, ktorý vám na ich zmenu funguje? Podeľte sa o tom s nami v komentároch.