Všetci si myslíme, že sa nás to netýka. Ani ja som si nikdy nemyslela, že raz budem riešiť otázku, ako vyliečiť nádor, lebo veď som zdravá nie? A predsa. V živote sa všetko vie zvrtnúť v jednom okamihu.

Zvláštnym spôsobom som dostala príležitosť overiť si, či to, čomu sa venujem desať rokov, funguje…

V januári som prekonala potrat. Keď sa pri následných kontrolách ukázalo, že mi stúpajú hodnoty tehotenského hormónu namiesto toho, aby klesali, moja onkogynekologička ma okamžite poslala na MRI vyšetranie so slovami: “ zvyčajne to trvá dva-tri mesiace, kým sa tam dostanete, musím im tam zavolať sama.” Vďaka tomu som dostala termín na kontrolu hneď nasledujúci týždeň, na začiatku februára. Podozrenie totiž mala na gestačnú trofoblastickú chorobu, ktorej dve najvážnejšia štádiá sú karcinogény s následnou liečbou chemoterapiou. To mi radšej nepovedala, len som to započula v telefonáte pri objednávaní na MRI a zapamätala som si to.

Odber krvi po MRI sa posunul až na marec a praktické vyšetrenie som absolvovala až predminulý piatok, 16.apríla. 

Vyšetrenie bolo, mierne povedané, zaujímavé. Na monitore som videla útvar, kvôli ktorému moja doktorka začala pre dvoma mesiacmi konať. Skúmala ho pohľadom, hmatom a aj ultrazvukom, na základe ktoreho sa dá s vysokou presnosťou určiť, či sú zhubné alebo nezhubné. Pri premeriavaní mi už došlo, čo vlastne robí a tak som sa jej spýtala: “pani doktorka, to je nádor?” Jej odpoveď som veľmi dobre nezachytila, pretože sa sústredila na vyšetrenie, ale povedala niečo “….. … …. nezhubné”.

Po vyšetrení som si sadla a čakala, kým pani doktorka dopíše správu. Písala ju dosť dlho, aspoň mne sa tak zdalo. 

Keď sa ku mne obrátila, spýtala sa ma: “Čo je podľa vás nádor?” 

Moja odpoveď: “Asi…nejaký zhluk buniek, ktoré sa nesprávajú tak, ako by sa mali…” 

“Áno. No. Na MRIčku to vypadalo dosť hrozivo.” Potom sa pozrela na moje výsledky krvi, zobrané mesiac po MRI vyšetrení a povedala: “ Výsledky krvi však zhubný nádor nepotvrdzujú. Je to nezhubné, vyzerá to na cystu po prekonanom potrate a nález z dneška je o 1cm menší ako ten, ktorý sa ukázal na MRI. Je zriedkavé, aby sa niečo také zmenšovalo. Príďte na kontrolu o tri mesiace.”

Pre mňa boli slová o tom, že sa zmenšuje niečo, čo sa zmenšovať nezvykne, ako rajská hudba a okamžite som teda povedala pani doktorke, že som veľmi rada a budem robiť  to, čo doteraz. Spýtala sa ma, čo teda robím. Po mojej odpovedi, že som terapeutka a venujem sa uvoľňovaniu emócií a tráum, pokývala súhlasne hlavou a po doplnkovej informácii, že jem chlorellu a jačmeň, mi len odporučila, aby sa to nestalo mojím jediným jedlom, na čo som jej povedala, že samozrejme, že nie. Krátko sme sa rozprávali aj o strese. Ako lekárka veľmi dobre vie, že stres výrazne prispieva k rozvoju chorôb a keď som povedala, že pracujem aj na znižovaní stresov v mojom živote, len sa ma spýtala, či sa to dá. Všetko sa dá, keď sa chce

Čo som teda robila? 

  1. Naplánovala som si proces Cesty. V tele sa totiž nič nedeje náhodne, aj keď si to častokrát myslíme. Každá choroba má svoju príčinu a uvoľnením príčiny zmizne prejav choroby. Téma môjho procesu bola teda jasná. Priznám sa vám, že si z neho veľa nepamätám, čo sa často stáva, keď je proces veľmi silný. K tomu lokálne používam čínske bylinky a Austrálske kvetové esencie, ktoré mieša moja skvelá kolegyňa Peťka Strohner. Na začiatku som bola skeptická, ale keďže nové veci skúšam rada, zaujímalo ma, či sa bude diať, čo sa o nich hovorí. Že tieto esencie majú veľmi vysokú vibráciu, liečia na bunkovej úrovni a naštartuje sa ďalší proces liečenia. Bola som veľmi prekvapená, keď sa to sa začalo diať veľmi rýchlo po začatí užívania. Cítila som nerovnováhu v tele a začali sa vyplavovať emócie, na základe čoho som si dohodla vyššie spomínaný proces Cesty.
  1. Od novembra som začala spolupracovať s firmou Greenways a užívať chlorellu a zelený jačmeň. Som poradcom pre zelené potraviny chlorellu a jačmeň pre svojich klientoch, aby sme urýchlili proces liečenia, aj pre ľudí, ktorí si zdravie chcú podporiť iba na fyzickej úrovni. 

Od informácie pani doktorky, že niečo nie je v poriadku, som zvýšila dávky zelených potravín. V období od MRI vyšetrenia do prehliadky sa aj tak nedalo nič robiť, takže moje možnosti boli buď pasívne čakať na výsledok, alebo sa začať aktívne liečiť. Pasívne čakať na výsledok by znamenalo, že by sa mi myseľ naplno rozbehla do najhorších možných scenárov, stresov a obáv, ktoré menia biochémiu tela smerom k chorobe. Aktívne prispieť k zvýšeniu imunity znamená pripraviť pre telo také podmienky, aby sa v ňom naštartoval proces samoliečenia.

Moje milované zelené potraviny mi tu plnia nezastupiteľnú úlohu, pretože telo zbavené traumy by sa aj rado liečilo, ale ak nemá na to dostatok “paliva”, bude mu to trvať dlhšie, ako by mohlo. Naša bežná strava mu to palivo v dostatočnom množstve nedoplní. Dukátové buchtičky, pečené mäsá, cestoviny a uvarené zemiaky nám výživu nedoplnia. Sú to jedlá, ktoré prešli varom, čo znamená, že už v sebe nemajú vitamíny a enzýmy. Z enzýmov sa skladajú biele krvinky, ktoré bojujú s chorobami. Nedostatok enzýmov = nedostatok „stavebného materiálu“ pre biele krvinky = nedostatočná imunita. Minerály vo varenom jedle prežijú, stopové prvky tiež, ale pre enzýmy a vitamíny je teplota 40oC smrteľná. Pokiaľ telu nedodáme všetky živiny, bude musieť čerpať látky pre svoje fungovanie zo svojich zásob, čo je z dlhodobého hľadiska neudržateľné, zdrojom nerovnováhy a následne choroby. 

Zelené potraviny dokážu svojou silou vyčistiť a dovyživiť organizmus tak, že je schopný vyliečiť si aj s veľmi závažné zdravotné stavy, čoho som okrem množstva iných ľudí najnovším príkladom aj ja. 

  1. Pracujem na znižovaní stresu. Ako u veľa ľudí, aj v mojom živote je veľa stresu. Slovo stres už považujeme len za prázdne slovo, pretože ho počúvame denne a tiež sme vystavení chronickému stresu, čo si už buď nevšímame, alebo máme pocit, že sa nám mu nedá vyhnúť. Pri dlhodobom strese sa však mení biochémia tela, čo vedie ku chorobe.

Hovorí sa, že únava je prvým príznakom choroby. Podľa mojich skúseností, ešte skôr ako únava, sú nám varovným prstom dlhodobo neliečené negatívne emócie, ktorým ak sa nebudeme venovať, choroba príde celkom určite. 

Čo plánujem robiť ďalej:

  1. Do nasledujúcej kontroly plánujem mať aspoň tri ďalšie procesy Cesty na podporu liečivého procesu. Lokálne budem používať čínske byliny a Austrálske kvetové esencie. 

2) Ďalej budem užívať chlorellu a jačmeň vo vysokých dávkach. Teraz už využívam obdobie jari a pridávam do môjho jedálnička zeleninu a ovocie, čo som doteraz, dobrovoľne priznávam, skoro vôbec nerobila.

2) Budem naďalej pracovať na znižovaní stresu. Stres je jedným z najvýznamnejších zdrojov chorôb. Sledujem si, v akých situáciách stres zažívam. Kedy mám stiahnutý žalúdok, zrýchlené dýchanie, pocit, že nestíham, nezvládam, nemám veci pod kontrolou. Je to vedomá práca na budovaní dôvery a uvoľňovaní napätia. Angličtina má na to veľmi pekný výraz: „Let go and let God“ – pusti to a prenechaj to Bohu. Takže sa bude púšťať a nechávať záležitosti na Boha:).

Záver:

Každý má svoju cestu a spôsob, akým pristupuje k liečeniu. Tento môj príbeh je je moja skúsenosť. Uvedené spôsoby liečenia som využila počas čakania na výsledok vyšetrenia a som veľmi rada, že zafungovali a nateraz mi žiadny zákrok nehrozí. Podľa výsledku nasledujúcej kontroly sa budem rozhodovať, čo ďalej. Ľudské telo má samoliečiacu schopnosť a ja budem robiť maximum preto, aby som ju podporila.

Nie každému bude môj spôsob vyhovovať. Ak stotožňujete s tým, že má význam aktívne podporiť svoje zdravie a chcete vedieť podrobnosti, prípadne poznáte niekoho, kto tiež rieši otázku, ako sa vyliečiť, ozvite sa mi a porozprávame sa o tom, ako by to mohlo byť nápomocné vám.