Zelené potraviny – rýchlovlak k vyliečeniu, časť 1.

Chlorella jacmen Greenways

Ako sa vyliečiť je hlavná otázka, ktorú si kladieme, keď nám neslúži zdravie. Každý k vyliečeniu pristupuje po svojom. Buď analyticky (klasická medicína a lieky na predpis sú jej príkladom), emocionálne (alternatívne techniky od energetického liečenia, emočných techník, cez rôzne liečenia na ďaľku) alebo cez stravu. V našich pokusoch, ako sa vyliečiť, sa zvyčajne primárne zameriame na jednu-dve oblasti, ktoré nám sú najbližšie. A v tom práve spočíva problém.

 

Trvalé zdravie je výsledkom vyliečenia troch hlavných oblastí – našej mysle, emócií aj tela.

 

Je to ako s trojnohým stolom. Nôžky toho nášho trojnohého stola sú mentálna oblasť, emocionálna a fyzická. Každá z nôh musí byť rovnako dlhá a silná a musí na sebe niesť rovnakú záťaž.

 

Ak zanedbáme niektorú z nich, zvyšné budú musieť pracovať nadčasy, až kým sa nezrútia aj tie. 

 

Pristupovať k liečeniu len z jedného konca bol aj môj prípad. Až keď som pochopila, že pre vyzdravenie je potrebné dodať telu, čo potrebuje v každej z troch spomínaných oblastí, dostavili sa oveľa rýchlejšie výsledky u mňa a aj u mojich klientov. 

 

O Ceste (emocionálnom liečení) máte kopec zdrojov na tomto blogu, v knihe Cesta a u mňa v rámci telefonických konzultácií a sedení.

 

Tou treťou nožičkou sa pre mňa stali zelené potraviny.

 

Ako sa vyliečiť - zelene potraviny chlorella a jacmen Greenways
Ako sa vyliečiť – zelene potraviny chlorella a jacmen Greenways

 

Dlho som im pracovne nedávala šancu, hoci celé roky, kedy som sa v mojej oblasti stretla so všelijakými zázračným prostriedkami, mi dávali najväčší zmysel. Ale viete, ako to je. Človek na určité veci dozrie, keď príde ten správny čas.

 

U mňa tiež prišiel.  Ale najprv som si musela prejsť klasickým, ehm, “alternatívnym prístupom” k zeleným potravinám. Ako mnoho iných ľudí, aj ja som si hovorila, že predsa to, o čom mi hovoria, musí byť dostupné za lepšiu cenu. No a to by bolo, aby som ja nenašla lacnejšiu alternatívu. Bude rovnako účinná, nie? No, tak som si pekne kúpila to lacnejšie, múdra. Keď sa na to teraz dívam spätne, tie peniaze som mohla kľudne vyhodiť von oknom a dosiahla by som rovnaký účinok. 

 

No ale po rokoch som zažila rozumu, ako sa u nás hovorí a vtedy sa ľady pohli. 

 

Zelené potraviny si ma získali úplne a neprestávajú ma prekvapovať svojimi úžasnými vlastnosťami:

 

  • Komplexnosť – to je taký výraz, pri ktorom veľmi nevieme, čo si máme predstaviť. Komplexnosťou sa tu myslí dostupnosť všetkých látok potrebných pre zdravé fungovanie ľudského tela a nielen to. Komplexnosť zároveň zaručuje, že sa zachová dominový efekt, kedy jedna látka podporuje druhú a tá potom tretiu a tá potom ďalšiu. Všetky spolu potom uvádzajú telo do takej rovnováhy, akú mu izolované a ľuďmi sťapkané látky nedokážu zariadiť.
  • Bunková výživa – ak má telo kvalitne fungovať, to fungovanie začína v bunke. Naše bunky, dlhodobo podvyživené varenou stravou, ktorá nemá dostatok živín, nedokážu zabezpečiť všetky pre život nevyhnutné funkcie. Telo si potom pomáha ako vie – vyťahuje potrebné látky z našich zásob – vápnik z kostí, nechtov a zubov a podobne
  • Podpora samoliečebných procesov v tele – ruku na srdce, kto sa už hlbšie zamyslel nad tým, že naše telo sa dokáže samo uzdravovať? Pozastavili ste sa niekedy nad tým, že napríklad rezná rana sa dokáže krásne zaceliť sama bez toho, aby sme to akokoľvek ovplyvňovali? Že hlieny v posledných dňoch nádchy sú vlastne biele krvinky, ktoré v našom tele splnili svoju obrannú funkciu a cez nos a vykašliavaním sa len dostávajú von? A že telo vôbec dá samo signál, že niečo má ísť von? A to hovorím len o viac-menej vonkajších prejavoch, tie vnútorné koľkokrát berieme za úplnú samozrejmosť. 

Samoliečebné procesy sa v nás naštartujú vždy, keď má telo dostatočne vyživené bunky. 

 

Keby sme nežili v novodobých podmienkach, kedy sme vystavení chronickému stresu a záťaži z vonkajšieho prostredia (pesticídom v strave, chemikáliám z liekov a ich zostatkom uloženým v tele, ťažkým kovom a splodinami z prostredia), naše telá by sa oveľa ľahšie vyrovnávali s chorobami, dokonca k mnohým by vôbec nedošlo. 

 

Takže telesné zdravie je kombináciou dvoch postupov – čistiacim (od nánosov naukladaných v tráviacom trakte a bunkách) a vyživovacím (aby sa zanesený tráviaci trakt a bunky vyčistili a dovolili živinám vstrebať sa do buniek).

 

Ak tieto dva postupy dodržíme, ak budeme telo súčasne čistiť a bunkám dodáme kvalitnú výživu, telo zapne svoje samoliečebné mechanizmy. Potom častokrát nastáva výrazné zlepšenie zdravotného stavu a niekedy dokonca aj vyliečenie aj od diagnóz, ktoré sú klasickou medicínou považované za nevyliečiteľné a upraviteľné len liekmi – atopické kzémy, alergie, vysoký krvný tlak, cukrovka, štítna žľaza, prípady vyliečenia onkologických ochorení a podobne. Podporuje to množstvo odborných štúdií a skutočné každodenné skúsenosti nadšencov zelených potravín.

 

Zborník odborných štúdií Greenways
Zborník odborných štúdií Greenways

Aká je to potom úľava, keď zrazu zimu prežijeme bez nádch a chrípok, jarné obdobia bez príznakov rôznych alergií… Keď nám zdrazu začnú fungovať kĺby, upraví sa fungovanie vnútorných orgánov, vyčistí sa pleť, vyliečia sa rôzne ekzémy…. Upraví sa trávenie, následne váha, upraví hladina cukru v krvi, zlepší kvalita vlasov, zlepší psychika a pocítime mnohé ďalšie blahodarné účinky… Keď budeme môcť znížiť, až úplne vysadiť rôzne dlhodobo užívané lieky, pretože ich už jednoducho nebudeme potrebovať…

 

Keď už nebudeme musieť riešiť, ako sa vyliečiť, pretože už budeme zdraví… Viete si to predstaviť?

 

Ak chcete vedieť, ako môžu zelené potraviny pomôcť vám, alebo niekomu, koho poznáte, zavolajte mi na 0917 761 608. Budem sa na vás tešiť.

 

Páčil sa ti

Článok?

Zdieľaj na Facebooku
Zdieľaj na Twitteri
Zdieľaj na LinkedIn
Zdieľaj na Pintereste

Pozri aj

Ďalšie