Máte pocit, že vám je utekanie pred vlastnými emóciami či ich potláčanie dobre známe? V dnešnom videu budem hovoriť o emóciách, o ich prežívaní a o spôsoboch, ktorým sa vyhýbame tým negatívnym.

Ako reagujeme na svoje emócie? │ Ivana Medveďová, akreditovaná terapeutka programu Cesta

Emócie a my

Emócie prežívame všetci neustále, v každom momente nášho života. Radi sa pritom sústredíme na tie pozitívne – radosť, nadšenie, šťastie. Tým negatívnym sa však snažíme vyhýbať, ako to len najviac ide.

Ako to robíme? V akých situáciách? Je pre nás dobré, že to robíme?

Pozrite si video, nechajte sa inšpirovať a skúste najbližší týždeň či dva sledovať svoje vlastné emócie a spôsoby, ako na ne reagujete. Nabudúce si povieme niečo o tom, ako k nim pristupovať zdravšie a lepšie.

Ozvite sa mi kedykoľvek

Môžeme sa porozprávať o Ceste či o čomkoľvek, čo vás trápi, alebo rovno bez odkladov určiť termín sedenia.

3 komentáre

 1. Ivan

  Zdravím Ivanka.

  Ste skutočným balzamom na moju dušu, Váš prejav,optimizmus alebo ako by som to nazval pôsobí veľmi nádejne.
  Osobne radšej by som v týchto situáciách porúbal kopu dreva alebo kričal s plného hrdla na konci našej záhrady.Je to pre mňa veľmi ťažké takto pracovať na sebe ale pokúšam sa.

  Ďakujem.

  Odpoveda
 2. Mata

  Ahoj Ivka, tema videa ma oslovila 🙂 uvedomila som si, ze aj ja mam v sebe nieco z utekaca 🙂 Dakujem. Robis to dobre.

  Odpoveda
 3. Ľubica

  Ďakujem Ivanka, som určite bežec – utekáč. Uvedomila som si to teraz, keď som si vypočula video. Zomrela mi maminka a robím presne to isté, čo som robila pri smrti manžela, stále vymýšľam čo treba ešte urobiť (to je jedno či zariadiť, vybaviť, poriadiť, navariť, urobiť v práci) a len veľmi ťažko si viem nájsť časť na stíšenie. Ale som na seba hrdá, že sa mi to pomaly začína dariť, aj keď po malých krôčikoch. Ďakujem za inšpiráciu a pomoc. Ľuba

  Odpoveda

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.